Reklama

Polskie miasto na liście najlepszych kierunków dla miłośników nocnego życia. Zaskoczenie?

Są miasta, które po zmroku wcale nie zasypiają. Wręcz przeciwnie. Obok wyjątkowych zabytków, muzeów i zapierających dech w piersiach widoków i historii oferują turystom również dawkę dobrej zabawy. Wśród nich znalazł się polski kierunek. Ranking najlepszych miast dla miłośników nocnego życia nie pozostawia złudzeń. Zaskoczenie?

Ilu turystów, tyle różnych sposobów na eksplorowanie nowych kierunków. Podczas gdy jedni, mocno dzierżąc w dłoni mapę miasta, odznaczają na liście kolejne punkty "must see", inni niespiesznie, bez większego planu przemierzają ulice, zatrzymując się w tych miejscach, które ich zdaniem zasługują na uwagę.

Są też tacy, którzy tuż po kolacji kładą się do łóżek, chcąc nabrać nieco sił na kolejny, ekscytujący dzień. Inni w tym czasie szykują się na wieczór, chcąc poznać również nieco bardziej imprezowe oblicze miasta. Opinie tych drugich wzięto pod uwagę, tworząc najnowszy ranking, sporządzony przez Slot.Day. Które kierunki okazały się strzałem w dziesiątkę dla miłośników nocnego życia?

Reklama

Zobacz również: Polskie miasto docenione w zagranicznym rankingu. Oto 10 najlepszych miejsc na zimowy wypad

Ranking najlepszych kierunków dla miłośników nocnego życia. Na liście polskie miasto

Slot.Day w swoim badaniu przeanalizowało jakość nocnego życia oraz koszty zakwaterowania we wszystkich europejskich stolicach. Skupiono się przede wszystkim na liczbie wysoko ocenianych obiektów na portalach turystycznych, w tym na TripAdvisor. W ten sposób sporządzono listę najlepszych kierunków dla lubiących zakosztować nieco bardziej imprezowego oblicza miasta.

Ranking, z zaskakującą liczbą ponad 850 wysoko ocenianych barów, klubów i pubów, otwiera Londyn. Stolica Anglii okazuje się zachwycać więc nie tylko Pałacem Buckingham, Pałacem Westminsterskim, Tower Bridge czy London Eye, ale również szeregiem miejsc przeznaczonych dla miłośników nocnej zabawy.

Tuż za nią uplasowała się czeska Praga. Wielu turystów, podkreślając, że tamtejsze piwo jest jednym z najlepszych na świecie, chętnie wybiera ten kierunek nie tylko z uwagi na urokliwość i bogatą historię tego miasta. Praga, zgodnie z rankingiem, może pochwalić się niemal 420 klubami i barami, które zebrały znakomite recenzje od gości.

Podium zamyka bułgarska Sofia. Kierunek szczególnie popularny wśród Polaków latem oferuje gościom ponad 110 barów i pubów z oceną co najmniej czterech gwiazdek.

Zobacz również: Polka w rankingu 100 inspirujących i wpływowych kobiet świata BBC

Lubisz odkrywać imprezowe oblicze miast? Te kierunki są dla ciebie

Czwarte miejsce zajęło Skopje. Za nim uplasowała się Tirana. Mimo iż oba te miasta nie mogą poszczycić się zbyt dużą liczbą wysoko ocenianych lokali (kolejno 20 i 61), ich ilość, w połączeniu z cenami noclegów, pozwoliła im wyprzedzić inne, europejskie stolice.

Kolejne miejsca w rankingu należą do Bukaresztu, gdzie eksperci odszukali dokładnie 109 wysoko ocenianych lokalizacji oraz Belgradu, z liczbą 133 popularnych klubów i pubów. Tuż za nimi uplasowała się polska Warszawa. Stolica, dzięki 99 wysoko ocenionym lokalizacjom, zaskarbiła sobie sympatię wielu poszukujących rozrywki turystów. Warszawa wyprzedziła Berlin oraz Sarajewo.

Jak podkreślają twórcy rankingu, wiele z tych miast "oferuje równowagę miedzy wysokiej jakości życiem nocnym i niedrogim zakwaterowaniem". Miasta z listy mogą stać się dobrym miejscem dla organizowania wieczorów kawalerskich i panieńskich, jako alternatywa: Francji, Hiszpanii czy Portugalii. Mniej oczywisty wybór wcale nie musi okazać się mniej trafiony.

Zobacz również: Ranking najlepszych kierunków na wakacje 2024. Liderem doceniany przez Polaków kraj

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy