Reklama

Reklama

Tatry dla początkujących

Spacer z zapierającymi dech w piersiach widokami? To możliwe. Wybraliśmy dla was najpiękniejsze, ale jednocześnie łatwe tatrzańskie szlaki.

Z górami nie ma żartów i nawet na szlak niezbyt długi i łagodny trzeba się przygotować. Wygodne sportowe buty to podstawa - dobrze, żeby podtrzymywały kostkę (na kamienistej drodze łatwo o zwichnięcie). Warto mieć też kurtkę, bo tu pogoda potrafi zmienić się bardzo szybko.  

Liczy się czas

 Kolory szlaków nie oznaczają stopnia ich trudności. Czerwone i niebieskie to ścieżki główne, dalekobieżne. Zielone łączą najciekawsze miejsca w danym regionie, a żółte i czarne to szlaki dojściowe. Na tabliczkach z kolorem trasy określony jest orientacyjny czas dojścia do konkretnego miejsca w górach.  

Reklama

  

Najpiękniejsze widoki

 W zakopiańskich Kuźnicach rozpoczyna się wiele wartych uwagi szlaków. Zielonym dojdziemy na najbliższych szczyt - Nosal (1206 m n.p.m.). Około 45 minut pod górę i... niezapomniany widok na Giewont, Kasprowy Wierch, Świnicę i Kościelec. Z Kuźnic rusza też szlak na Halę Gąsienicową (niebieski lub żółty - oba zajmują około  2 godziny). Natomiast w Kirach (dojedziesz tu busem z centrum Zakopanego) startuje droga wiodąca Doliną Kościeliską.

Do schroniska na Hali Ornak idzie się tu około 1,5 godziny. Na przejście Doliną Chochołowską trzeba zarezerwować dwie godziny (w jedną stronę). Szlak zaczyna się na Siwej Polanie (20 minut busem od Zakopanego).

AJ


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy