Reklama

Reklama

W Dolinie Rospudy

Choć szum wokół niej związany z budową obwodnicy już minął, malownicze tereny doliny nadal przyciągają turystów spragnionych dzikiej przyrody.

Zielone Płuca Polski są częścią Puszczy Augustowskiej. To dzięki obwodnicy niektórzy dopiero wtedy dowiedzieli się, ile uroku kryje w sobie jedno z najładniejszych miejsc północnej Suwalszczyzny. I wtedy zaledwie 80-kilometrowa rzeczka przepływająca przez dziewięć jezior stała się znaczącym punktem na mapie turystów. Popularne stały się wyprawy kajakowe Rospudą, ruszyły wycieczki rowerowe w te okolice.

A skoro  namawiamy do aktywności na rowerze, my też proponujemy odkrycie Doliny Rospudy z perspektywy dwóch kółek.

Co ona w sobie ma?

To jeden z najcenniejszych obszarów torfowiskowych, który jest objęty ochroną ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Jeśli chcesz zobaczyć te okolice z bliska, rusz na rowerze Szlakiem Doliny Rospudy. Drogi nie są zbyt forsowne, a zatem mogą je pokonać też rodziny z dziećmi. Ściągawkę gotowych tras znajdziesz np. na stronach: wrower.pl (w zakładce turystyka i dalej: trasy rowerowe) lub na stronie szlaki-rowerowe.pl (w zakładce województwo podlaskie). Długość trasy to nieco ponad 49 kilometrów.

Reklama

Jeśli nie masz swojego sprzętu, w Augustowie działają wypożyczalnie oferujące rowery do wynajęcia od 8 zł/h lub 25 zł/ dzień. A zatem najlepiej swoją przygodę rozpocząć właśnie w tej miejscowości. I jeszcze jedna rada - zaplanuj wycieczkę adekwatnie do możliwości - swoich i najbliższych. To ma być wypoczynek, a nie wyścig.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy