Reklama

Reklama

Wakacje 2020 w Dubaju: Ważne informacje

7 lipca 2020 r. Dubaj wznawia międzynarodowe loty na swoich lotniskach. Wszystkie atrakcje turystyczne czekają na gości. Ale jest warunek: należy mieć ważny negatywny test na obecność Covid-19.

Przyjeżdżając do Dubaju należy na lotnisku odebrać 90-dniową wizę, wypełnić deklarację, że nie mieliśmy styczności z osobą zakażoną koronawirusem i że pokryjemy wentualne koszty leczenia, oraz okazać negatywny wynik testu na Covid-19 wykonany najpóźniej 96 godzin przed przylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Koszt wykonania testu w Polsce wynosi około 380 zł. Można go również wykonać na lotnisku w Dubaju - jest darmowy dla wszystkich przybywających.

Należy mieć wykupione w kraju ubezpieczenie podróżne obejmujące leczenie koronawirusa zagranicą.

Reklama

Na lotniskach wykonywany jest obowiązkowy pomiar temperatury. Jeśli stan pasażera z ważnym, ujemnym, testem na obecność koronawirusa będzie budził zastrzeżenia, może on być skierowany na ponowny test, na jego koszt.

Jeśli okaże się na lotnisku, że przyjezdny jest zakażony - w zależności od stanu jego zdrowia - zostanie skierowany na hospitalizację, lub do miejsc kwarantanny. Wszystko na koszt chorego.

Jeśli pomyślnie przejdziemy wszystkie testy, musimy dostosować się do obostrzeń panujących na terenie emiratu. Wszyscy turyści są zobowiązani do pobrania aplikacji COVID-19 DXB. Obowiązkowo należy nosić maski, regularnie myć i dezynfekować ręce oraz utrzymywać odległość dwóch metrów dystansu społecznego.

Wszystkie atrakcje turystyczne będą już dostępne 7 lipca. W większości obowiązywać będzie zmniejszona o połowę liczba zwiedzających w jednym czasie. Bilety wstępu sprzedawane będą w promocyjnych cenach.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje