Reklama

Reklama

Wakacje w Polsce nawet o 50 proc. taniej

Karta Dużej Rodziny

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny, która obowiązuje w całej Polsce. Zobacz, co warto zwiedzić z Kartą Dużej Rodziny oraz jak ją otrzymać.Z Kartą Dużej Rodziny wakacje mogą być o wiele tańsze. Rodzice, którzy posiadają co najmniej trójkę dzieci, śmiało mogą się o nią starać. Wystarczy, że w gminie złożą wniosek z prośbą o wydanie takiej karty, aby móc cieszyć się tańszym urlopem dla całej rodziny. Lista instytucji i placówek, które honorują Kartę Dużej Rodziny robi się coraz dłuższa. Zobacz, co możesz zwiedzić w Polsce w atrakcyjnych cenach. Całą listę oraz więcej informacji znajdziesz na www.rodzina.gov.pl.

Wakacyjne Centrum Nauki Kopernik

Komu lato w mieście kojarzy się z kurzem i nudą - ten musi zajrzeć do Kopernika. Leżaki, gry planszowe i plenerowe, eksperymenty z wodą, słońcem i robotami, warsztaty rysunku, pilates, tai-chi, fotografia, kino letnie, zupełnie nowa przystań i stacja rowerowa - to jedne z licznych atrakcji jakie oferuje w tym sezonie Centrum Nauki Kopernik.

Reklama

Kopalnia soli w Wieliczce

W upalne i gorące dni idealnym rozwiązaniem będzie wycieczka do kopalni soli, gdzie przywita nas przyjemny chłód. Jedną z takich jest zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce, która należy do najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Szukający prawdziwej przygody i pragnący od podszewki poznać pracę kopalni, mogą odbyć emocjonującą wyprawę w głąb ziemi. Atrakcje przewidziane są dla najmłodszych i dla tych nieco starszych. 

Białowieski Park Narodowy

Sąsiedztwo lasów i rzek również będzie doskonałym miejscem na spędzenie wakacyjnego urlopu, dlatego warto wybrać się do Białowieskiego Parku Narodowego, który znajduje się w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Oprócz błogiej ciszy oraz zielonych drzew spotkamy tam również żubry - symbol Puszczy Białowieskiej, która dla żubra okazała się ostatnią ostoją. Obecnie żyje tu najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie - ok. 500 osobników.

Zabawa i nauka w polskich muzeach

Wbrew pozorom lato to również świetny czas, aby odwiedzić muzea. A te licznie zgłosiły się do akcji Karta Dużej Rodziny. Taniej zwiedzimy m.in.: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Zamek Królewski w Warszawie, który niegdyś był rezydencją królów oraz większość muzeum np. w Krakowie czy Gdańsku. Pamiętajmy, że lista chętnych instytucji i placówek ciągle rośnie, dlatego warto sprawdzać ją na bieżąco.

Stadion Narodowy w Warszawie

Ci, którzy chcą poznać kuluary największych sportowych i muzycznych wydarzeń w Polsce, powinni zobaczyć polski Stadion Narodowy. W ramach zwiedzania turyści mają możliwość obejrzenia trybun, płyty stadionu, piłkarskich szatni czy tunelu VIP.

Tańsze bilety PKP

Posiadając Kartę Dużej Rodziny skorzystamy również na tańszych przejazdach po Polsce. PKP Intercity daje 25 proc. zniżki w 1 i 2 klasie w pociągach IC/IC Premium/TLK dla każdego członka rodziny przy jednoczesnym przejeździe minimum 3 uprawnionych osób. Z kolei Przewozy Regionalne oferują zakup REGIOkarty, dzięki której można kupić tańsze bilety na trasy obsługiwane przez Przewozy Regionalne, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje