Reklama

Reklama

Z nurtem rzeki

​Z tej perspektywy wszystko wygląda inaczej. Dzika natura jest na wyciągnięcie ręki, krajobraz zmienia się za każdym zakrętem, a rytm i tempo podróży dyktuje woda. Przedstawiamy najpiękniejsze polskie rzeki dla początkujących i doświadczonych kajakarzy.

Jeśli to nasz pierwszy raz, warto wybrać się na zorganizowany spływ kajakowy, aby nie zajmować się transportem kajaków i bagaży. Organizator zadba też o wybranie miejsc na biwak czy nocleg i przeszkoli osoby, które wcześniej nie trzymały wioseł w rękach. 

Oko w oko z zimorodkiem

Tę formę turystyki uwielbiał Karol Wojtyła. Ukochaną rzeką polskiego papieża była Czarna Hańcza. Na pamiątkę jego wypraw nieopodal sanktuarium w Studzienicznej stoi pomnik Jana Pawła II. To największa rzeka na Suwalszczyźnie. Wolny nurt wśród rozlewisk i podmokłych łąk przyśpiesza w Puszczy Augustowskiej, gdzie rzeka silnie meandruje, zapewniając niesamowite doznania. 

Reklama

Równie atrakcyjna jest przepływająca przez te okolice Rospuda. Na jej brzegach zobaczyć można rzadkie odmiany storczyków i chronione gatunki ptaków takich jak, na przykład zimorodek. 

Lekcja historii

Wspaniałymi widokami można cieszyć się też na mazurskiej Krutyni, która słynie z doskonałej infrastruktury dla kajakarzy - są tu liczne wypożyczalnie kajaków, miejsca na biwak i pola namiotowe. 

Na pojezierzu pomorskim warta polecenia jest rzeka Brda. Uchodzi za jedną z najpiękniejszych, ma dość wartki nurt, a płynąc, mijamy piękne jeziora (m.in. Szczytno i Charzykowskie) i dziką przyrodę Borów Tucholskich. 

W środkowej Polsce zachwyca Rawka, a dalej na południe Pilica. W Tomaszowie Mazowieckim warto odwiedzić Skansen Rzeki Pilicy ze starym młynem i dawnymi łodziami. Niezapomniane wrażenia pozostawi też spływ Dunajcem przez Pieniny.

Zobacz także:


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy