Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Jedna długość, cztery stylizacje

Uwielbiany przez wszystkie kobiety, niezwykle twarzowy bob może przybierać różne formy. Rachel McAdams (37) jest mistrzynią stylizowania tej długości włosów. Podpowiadamy, jak naśladować aktorkę.

Dobra wiadomość: ta fryzura pasuje także do ciebie! W zależności od kształtu twarzy wystarczy albo przesunąć przedziałek na bok (jeśli masz buzię w kształcie kwadratu), albo nieco przedłużyć przód (opcja dla okrągłych twarzy). Aby bob prezentował się efektownie, musisz odwiedzać fryzjera co 4-6 tygodni i odświeżać cięcie. Dzięki temu nie będziesz miała problemów z układaniem fryzury. Jeśli znuży cię prosta, minimalistyczna forma boba, możesz zmienić fakturę włosów, częściowo je podpiąć lub uformować koczek. Unikaj nadmiaru kosmetyków do stylizacji, za to zainwestuj w szampon regenerujący, który odbuduje włosy po stylizacji.

Reklama

Szybkie podpięcie

Warunek konieczny: fryzura musi być pełna objętości. W przeciwnym razie nie będziesz wyglądała elegancko, ale tak, jakbyś właśnie skończyła ciężki trening. Zacznij więc od wczesania pianki we włosy, a potem wysusz je i ułóż za pomocą szczotki. Jeśli chcesz mieć przedziałek po prawej stronie, susz włosy na lewo - po przerzuceniu na odpowiedni bok będą bardziej uniesione. Pozostaw kilka luźnych pasm z przodu i palcami zaczesz włosy znad uszu do tyłu. Nie staraj się ich przygładzać. Zepnij włosy spinką. Nie utrwalaj lakierem, aby zachować lekkość.

Eleganckie fale

Tajemnicą tej stylizacji jest przede wszystkim miejsce przedziałka. Zaczyna się on z boku głowy! Intrygujące są też loki. Ich forma po obu stronach głowy jest inna. Z jednej układają się w miękką falę w stylu retro. Aby ją zrobić, sięgnij po szeroką lokówkę lub wałek o dużej średnicy. Z drugiej strony loki są lekko skręcone: stworzyć je możesz, zwijając wilgotne pasemka włosów wokół ich własnej osi i susząc tak powstałe twisty. Możesz też sięgnąć po urządzenie, które tworzy fale. Przyda ci się kosmetyk do stylizacji loków.

Prosty koczek

Żeby okiełznać boba i stworzyć gładkie upięcie, przydadzą się lakier i żel, które nieco usztywnią włosy. Podziel je na dwie części: górną (mniej więcej na wysokości uszu) i dolną (nad karkiem). Zacznij od sekcji dolnej: skręć włosy i podepnij je wsuwkami. Następnie zaczesz pozostałe włosy gładko do tyłu (możesz, jak aktorka, zrobić delikatny przedziałek z boku) i uformuj mały koczek Podepnij go tak, żeby ukryć końce włosów z dolnej sekcji.

Dziewczęce upięcie

Po raz kolejny przyda ci się pianka dodająca objętości, bo włosy nie mogą być przyklapnięte. Zrób przedziałek na środku głowy i kilka pasm z przodu podkręć na cienkiej lokówce stożkowej. Zaczesz włosy palcami na kark. Skręcaj kolejne pasma i podpinaj wsuwkami. Precyzja nie jest tu pożądana - im więcej wymykających się kosmyków i odstających końcówek, tym lepiej! Na koniec spryskaj włosy pudrowym lakierem, który dodatkowo doda fryzurze objętości.

SHOW 14/2016

Show
Dowiedz się więcej na temat: fryzury bob

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama