Reklama

Reklama

Kiedy ubrać choinkę? Oto najlepsze rozwiązanie

Kiedy ubrać choinkę? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób w grudniu. Jedni są zwolennikami, by ubierać drzewko jak najwcześniej i cieszyć się klimatem świątecznym jak najdłużej, inni z kolei są bardziej tradycyjni. Kiedy najlepiej ubrać choinkę w domu?

Choinka to jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych symboli Bożego Narodzenia, a jej ubieranie to coś, bez czego większość z nas nie wyobraża sobie grudnia. Nawet jeśli nie obchodzimy świąt, trudno byłoby nam zrezygnować z dekorowania świątecznego drzewka i klimatycznego strojenia domu. Kiedy najlepiej ubrać choinkę?

Kiedy ubiera się choinkę? Zdania są podzielone

Ubieranie choinki w domu według tradycji powinno mieć miejsce w wigilię Bożego Narodzenia. Wtedy razem z domownikami można udekorować przyniesioną jodłę lub świerk. Wciąż bardzo często trzymamy się tej tradycji - robią to zwłaszcza katolicy, którzy w grudniu skupiają się na obchodzeniu adwentu i oczekiwaniu na Boże Narodzenie.

Coraz częściej jednak choinka dekorowana jest wcześniej. Niektóre osoby decydują się zrobić to już na początku grudnia, bo zwyczajnie lubią mieć w domu choinkę i dekoracje przez cały miesiąc. Inni stawiają na przykład 6 grudnia, wykorzystując Mikołajki jako idealny pretekst do rozpoczęcia sezonu świątecznego, jeszcze inni robią to tydzień przed świętami.

Czy jest dobra odpowiedź na to, kiedy ubiera się choinkę? Nie - wszystko zależy od naszej domowej, prywatnej tradycji, od tego, jak spędzamy grudzień, jak podchodzimy do świąt i czy lubimy bożonarodzeniowy nastrój i ozdoby, czy raczej zależy nam na tym, by ściśle trzymać się kalendarza liturgicznego i świętować dopiero od Wigilii.

Reklama

Kiedy kupić choinkę?

Warto tylko pamiętać, że kupując żywą choinkę zbyt wcześnie, ryzykujemy, że... nie dotrwa do świąt! Jeśli zależy nam na żywym drzewku, które przetrwa ponad miesiąc, najlepiej wybierzmy jodłę kaukaską. Zdecydujmy się też na drzewko w donicy, ukorzenione - należy wcześniej sprawdzić, czy choinka w donicy rzeczywiście ma korzenie, czy po prostu jest ścięta i wsadzona do ziemi. Warto też przyjrzeć się igłom - nie wybierajmy choinek, których igły robią się brązowe i wypadają.

Jeśli zakupiliśmy już choinkę, musimy stopniowo przyzwyczaić ją do wyższej temperatury, która panuje w domu. Najlepiej po zakupie trzymać ją w chłodniejszym pomieszczeniu lub na balkonie (w temperaturze ok. 5 stopni), następnie na kilka dni przechować ją w nieco cieplejszym miejscu, a na koniec w domu - najlepiej, by temperatura nie przekroczyła 20 stopni.

Przeczytaj też:

Co się dzieje z cenami choinek? Tyle zapłacisz w markecie

Czy w Wigilię jest post? Odpowiedź jest prosta

Boże Narodzenie 2021: Jaka żywa choinka postoi w domu najdłużej i nie zgubi igieł?

* * *

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: ubieranie choinki | choinka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy