Reklama

Reklama

Glenn Miller Orchestra w Polsce

Glenn Miller Orchestra powraca do Polski z najnowszym programem "In The Miller Mood", czyli z utworami z ostatniego albumu artystów o tym samym tytule.

"In The Miller Mood" to zarówno klasyki Glenna Millera, jak i najbardziej znane kompozycje innych big-bandowych liderów, takich jak Count Basie, Harry James, czy Ray Anthony. Wyjątkowego uroku koncertowi nada wokalistka Ellen Bliek, która upamiętnia cudowne melodie ery swingu, oddając w ten sposób hołd artystom lat 40. Już w grudniu w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu będziemy mogli usłyszeć nowy program Orkiestry Glenna Millera pod batutą wyśmienitego dyrygenta Wila Saldena.

Dająca blisko 300 koncertów rocznie Orkiestra Glenna Millera jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30. ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big-bandowego formatu po dziś dzień. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą przebojów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenna Millera. Dzięki tak wyśmienitym utworom jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, A String Of Pearls, czy Little Brown Jug kapela ugruntowała swoją pozycję na muzycznej scenie.

Reklama

Po śmierci założyciela orkiestry - Glenna Millera, jego najbliższy przyjaciel - Tex Beneke, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenna Millera to kopalnia hitów.

"Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach". Słowa te, wypowiedziane przez lidera orkiestry - Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Dyrygent, jako perfekcjonista, zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on od publiczności najcenniejszą nagrodę - podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni na stanowisko głównego dyrygenta Orkiestry. Zespół został okrzyknięty najpopularniejszym na świecie, a jego grafik był zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami min. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Prestiż jaki towarzyszy ich występom wart jest każdych pieniędzy. Orkiestra Glenna Millera nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana by uświetnić swoją obecnością  najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade, choć jeśli wierzyć plotkom, oryginalne brzmienie orkiestry zrodziło się z przypadku. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. To właśnie ten zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie od ponad siedemdziesięciu lat i śmiało można powiedzieć, że jest to kapela ponadczasowa.

Na historię grupy składa się nie tylko wieloletnia działalność koncertowa, ale także liczne rekordy. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenna Millera.
Tylko ten zespół może poszczycić się czterdziestoma światowymi trasami koncertowymi, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Jest to także jedyny zespół,
który występuje przed większość dni w roku, dając blisko 300 koncertów rocznie, odwiedza nawet najodleglejsze zakątki świata. Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Islandii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach.

Już w grudniu będziemy mieli niepowtarzalną okazję wybrać się w nową muzyczną podróż z Orkiestrą Glenna Millera!

16 grudnia 2012 - Warszawa, Sala Kongresowa

17 grudnia 2012 - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

18 grudnia 2012 - Wrocław, Wrocławskie Centrum Kultury

19 grudnia 2012 - Poznań, Aula Mickiewicza

 

 

 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje