Reklama

Reklama

10 recept na szczęście

Myślisz, że nie ma uniwersalnych sposobów na szczęśliwe życie? Otóż są! Wielkie szczęście zależy od codziennych małych rzeczy. Nasza ekspertka podpowiada, jak je osiągnąć i zatrzymać na długo.

Chcesz być bardziej produktywna, twórcza, ładniejsza, zdrowsza - krótko mówiąc mieć lepsze życie? To, co dotychczas robiłaś, przynosiło krótkotrwałe efekty? Nie poddawaj się!

Po pierwsze ruch. Ale trenuj tylko to, co sprawia ci przyjemność. Nie musi być to modny zestaw ćwiczeń Ewy Chodakowskiej. Lubisz tańczyć? Po prostu tańcz.

Zadbaj o swój wygląd. Pielęgnacja twarzy i ciała to nie tylko godziny spędzane przed lustrem. Przede wszystkim zrównoważ pracę i odpoczynek oraz wyzwania i relaks. To naprawdę pomaga!

Reklama

Sprawiaj sobie małe przyjemności. Bądź dla siebie dobra. Kup sobie od czasu do czasu pachnące świeże kwiaty lub ulubiony kosmetyk.

Dobrze się odżywiaj. Zbilansowane posiłki pozwolą ci czuć się lepiej nie tylko fizycznie. Dadzą ci satysfakcję, że kontrolujesz swoje zdrowie.

Codziennie dziękuj za to, co ci się przydarza, i za to, co masz. Zapisuj, z czego i z kogo jesteś dumna. Uwzględniaj siebie!

Wierz w coś. Miej kogoś lub coś metafizycznego, w co wierzysz (poszukuj, medytuj, módl się).

Wyznaczaj sobie nowe cele. Dzięki temu będziesz wiedziała, że masz wpływ na własne życie, i unikniesz poczucia braku sensu. Nowe wyzwania mogą dotyczyć sfery zawodowej (np. rozwinięcie firmy, zdobycie dodatkowych uprawnień), ale może to być też np. nauka tańca czy nowego języka.

Pozwól sobie i innym popełniać błędy. Tylko nauka na błędach popchnie cię do przodu w działaniach. Zastanawiaj się nad trudnymi sytuacjami. Jak się zachowujesz w stresie, jakie to przynosi skutki i jak możesz zmienić swoje reakcje na lepsze?

Obserwuj swoje myśli i te negatywne przekształcaj w pozytywne. Zamiast "Jestem za gruba", mów: "Szanuję swoje ciało i bardzo o nie dbam" lub "Nie jestem twórcza" zamień na "Odkrywam talenty, których u siebie nie podejrzewałam". Patrz na siebie z różnych perspektyw. Wyobraź sobie najgorsze i najlepsze wersje wydarzeń, które są dla ciebie ważne.

Pamiętaj o seksie. Dbaj o satysfakcjonujące życie uczuciowe i seksualne. Udane pożycie seksualne wzmacnia poczucie szczęścia i stabilności związku. Jak często należy uprawiać seks? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb twoich i partnera.

Krystyna Szałkiewicz - Bargieł - psycholog, psychoterapeuta

SHOW 10/2016

Show

Reklama

Reklama

Reklama