Reklama

Reklama

Córeczka tatusia

To, jak ojciec traktował cię, gdy byłaś małą dziewczynką, ma wpływ na to, jakich partnerów wybierasz. Poznaj szczegóły.

Marta (36) była rozczarowana tym, że jej kolejny związek znów się rozpadł. Pierwsza myśl? Zadzwonić do taty! – Córeczko, nie możesz spodziewać się, że każdy mężczyzna będzie traktował cię jak księżniczkę – usłyszała w słuchawce. Reakcja ojca uświadomiła jej, że rzeczywiście oczekuje tego, że jej ukochany będzie jak jej... tata! Jaki wpływ na twoje związki ma ojciec?

Jeśli tata traktował cię jak księżniczkę...

Od partnera będziesz żądać opieki i wsparcia. Do tego także wyrozumiałości w kwestii swoich nie zawsze dobrych zachowań. Bezwzględna akceptacja – to chcesz otrzymać od ukochanego. Czasem te oczekiwania możesz także przenosić do... pracy! Psycholodzy ostrzegają przed tym, żeby nie spodziewać się, że równie wyrozumiały będzie np. twój przełożony.

Reklama

Gdy tata wymagał od ciebie zbyt wiele...

Kobiety wychowywane przez wymagających ojców zazwyczaj są ambitne i bardzo konsekwentne. Jeśli ciebie to właśnie dotyczy, powinnaś wiedzieć, że niestety możesz także przez to podświadomie myśleć, że na miłość trzeba zasłużyć. Każdą porażkę będziesz przeżywać jak koniec świata, a nawet niewinne żarty ukochanego doprowadzą cię do łez. Bo ciągle myślisz, że powinnaś być jeszcze lepsza.

Jeżeli ojciec nigdy nie miał dla ciebie czasu...

Brak zainteresowania w dzieciństwie może doprowadzić do tego, że jako dorosła kobieta będziesz się wiązać z każdym mężczyzną, który okaże ci choćby cień uwagi. Często też może doprowadzać to do tego, że zaczynasz walczyć o uwagę wszystkich otaczających cię mężczyzn. Bywa, że nie potrafisz zbudować związku, bo adoracja ze strony męża to dla ciebie za mało.

Jeśli nie miałaś ojca...

Twój ojciec odszedł od mamy, gdy byłaś małym dzieckiem? W takiej sytuacji lęk, że twój partner postąpi tak samo, jest naturalny. Ze strachu przed odrzuceniem sama możesz doprowadzić do destrukcji związku. Czasem nawet nieświadomie.

Na żywo 31/2011

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: ojcostwo | dopasowanie | związek | psychologia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy