Reklama

Reklama

Jak utrzymać związek na odległość?

Zakochałaś się w mężczyźnie z drugiego końca Polski. Mąż wyjechał do pracy za granicę. Twój partner jest marynarzem i przed wiele miesięcy nie ma go w domu. Związki na odległość nie są w naszym kraju rzadkością. Dlatego wielu z nas rozumie jak trudno jest je utrzymać i sprawić, by taki układ był dla obu stron wystarczający. Oto kilka podpowiedzi, jak utrzymać związek na odległość.

Szczerość i zaufanie

Jak utrzymać związek na odległość? Pierwszym, najważniejszym i podstawowym warunkiem jest zaufanie. Jeśli nie ufacie sobie nawzajem, ta walka skazana jest na porażkę. Bez zaufania ciągle będą pojawiały się wzajemne (lub jednostronne) podejrzenia i oskarżenia. Dlatego zaufanie w związku na odległość odgrywa kluczową rolę. 

Drugim, nie mniej ważnym warunkiem jest szczerość — tylko jeśli będziecie mówić sobie wzajemnie o swoich uczuciach, wątpliwościach, tak dobrych, jak i złych chwilach związek na odległość ma szansę przetrwać. W ten sposób pomimo dzielących was kilometrów zbudujecie bliskość, której brakuje niejednej parze mieszkającej pod wspólnym dachem. 

Reklama

Wzajemne zapewnienia i rozmowy o uczuciach

W każdym związku czułość i dotyk są bardzo ważne — w związku na odległość może ich ogromnie brakować. Szczególnie, że dotyk bliskiej osoby daje poczucie bezpieczeństwa i wpływa na redukcję stresu. Nie ma sposobu, aby zastąpić dotyk, natomiast ważne jest, aby pamiętać o wzajemnym okazywaniu uczuć poprzez wyrażanie ich słowami. Będąc z dala od siebie, często mówcie i piszcie: "kocham cię", te krótkie dwa słowa potrafią znacząco poprawić dzień partnera i przyczynić się do wzrostu zażyłości między wami. Ważne są nie tylko wyznania miłości, ale także rozmowy o uczuciach i emocjach. Dzięki nim będziecie się lepiej rozumieć. 

Jak utrzymać związek na odległość? Codzienny kontakt

Choć wyznania miłości i rozmowy o uczuciach są ważnym elementem utrzymania związku, to jednak nie można zapomnieć, że często tym, co unaocznia nam naszą samotność, jest proza życia. Związek polega na wspieraniu się w trudach codzienności i dzieleniu małych radości. Aby było to możliwe, starajcie się mieć codziennie kontakt i opowiadajcie sobie nawet o drobnych, prozaicznych zdarzeniach, dzięki temu będziecie razem spędzać czas i dzielić się wszystkimi aspektami codzienności tak jak pary mieszkające ze sobą. 

Zamiast SMS-ów — rozmowy wideo

Jak utrzymać związek na odległość? Dzięki rozmowom wideo! Przesyłając sobie SMSy nie widzimy mimiki, nie słyszymy tonu głosu, dlatego łatwo możemy błędnie zinterpretować intencje drugiej osoby, a stąd już krótka droga do kłótni i konfliktów. Jeśli związek na odległość ma przetrwać, dobrze jest telefonować do siebie, a najlepiej rozmawiać z włączoną kamerą. Widząc ukochaną osobę, łatwiej zniesiemy rozłąkę. Taka wideo rozmowa może być także sposobem na podtrzymywanie pożądania, które dla udanego związku jest niezbędne. 

Randka online i wspólne gotowanie

Mając kontakt wyłącznie przez telefon czy wideo rozmowę nie musicie rezygnować z randek i robienia rzeczy razem. Na randkę online może wybrać się do kuchni, gotując tę samą potrawę i jedząc kolację przy świecach, nawet jeśli dzielą was setki kilometrów. W ten sposób możecie wykonywać wiele czynności wspólnie: grać w szachy, chodzić na spacery, czytać dziecku na dobranoc. Dzięki temu zyskacie namiastkę romantycznego związku. 

Ciągłe podsycanie ognia

Związek to zaufanie, bliskość i uczucia, ale także seks i pożądanie. Każdy z nas ma inny temperament seksualny, dlatego dla jednych obycie się bez seksu przez kilka miesięcy nie jest trudne, dla innych może być to ogromnym wyzwaniem. Pożądanie warto podsycać, bo jest ono jednym z warunków utrzymania związku na odległość. Jak to robić? Dwuznaczne wiadomości, pełne pikanterii rozmowy czy striptiz dla ukochanego przed kamerką mogą być sposobem na podgrzanie temperatury "zdalnego związku". Gdy się zaś spotkacie, zaplanujcie wspólny grafik w taki sposób, aby dać sobie dużo czasu na cieszenie się intymnością. 

Celebracja wspólnych chwil

Jeśli tylko w trakcie rozłąki pojawi się okazja, aby spędzić ze sobą, choć kilka krótkich chwil - cencie je i celebrujcie. Jeśli jesteście razem, zrezygnujcie z załatwiania prozaicznych spraw i samotnych spotkań ze znajomymi. Spędzajcie razem jak najwięcej czasu. Nie chodzi tutaj jedynie o podsycanie pożądania czy cieszenie się sobą nawzajem, ale o budowanie rzeczywistej relacji i więzi, którymi będziecie mogli się cieszyć, gdy czas rozłąki wreszcie się skończy.

***

Zobacz również:

Tego nie rób po kłótni z partnerem

Bała się pokazać chłopaka. Wspólne zdjęcie wywołało poruszenie

Komplementy, których facet nigdy nie zapomni

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: związek na odległość | uczucia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy