Reklama

Pokazuj siebie w proporcjach

Portale randkowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Co zrobić, aby jeszcze przed randką zwrócić na siebie uwagę w sieci? Pomocna okazuje się reguła 70:30. Na czym polega i w czym tkwi jej magia?

Liczy się częstotliwość 

Zdaniem psychologów najlepszym sposobem na poznanie właściwej osoby jest zwiększenie częstotliwości randek. Dlaczego? Ponieważ nie możesz dowiedzieć się, co na ciebie działa, a co nie, dopóki nie spotkasz ludzi o różnych cechach i nie sprawdzisz, jak czujesz się w ich towarzystwie. Może okazać się, że absolutnie nie możesz wytrzymać: obgryzania paznokci, denerwuje cię sarkazm lub ciągłe spóźnienie. Okaże się natomiast, że istotne dla ciebie jest poczucie humoru, umiejętności gotowania i uznanie dla kina lat 90. I właśnie takich zainteresowań szukasz u partnera. Jeżeli będziesz wiedziała, kogo szukasz musisz zastanowić się nad właściwą strategią. Co zrobić, aby przyciągnąć kogoś z tymi cechami? Sposobów jest kilka.

Reklama

Baw się dobrze i pokaż to na zdjęciu 

Szukasz osoby z poczuciem humoru? Pokaż, ile masz w sobie radości- jednak nie przesadź. Badania przeprowadzone na podstawie zdjęć zamieszczanych na portalach randkowych wykazują, że mężczyźni wolą autoportrety z prawdziwymi uśmiechami. Kobiety które marszczą na nich oko na krawędziach i lekko pochylają głowę, mają większe powodzenie na zdjęciach w internecie. Jednak obecnie udana fotografia z profilu randkowego to nie tylko selfie, ale  przede wszystkim zdjęcia grupowe. Aby naprawdę przykuć uwagę, wejdź prosto w środek kadru i dotknij kogoś, kto stoi obok ciebie.

Bądź komunikatywna

Badania naukowców z USA pokazują, że kobiety są bardziej wybiórcze, oceniając profile na portalach randkowych. Natomiast na randce łatwiej rozmawia się parze, jeżeli tematy dotyczą pań i jej zainteresowań. Dlatego to płeć piękna często jest pod ostrzałem pytań.

Użyj reguły 70:30 w swoim profilu online

Oznacza to, że poświęcasz 70 proc. swojego profilu na to, kim jesteś, a 30 proc. na to, czego szukasz w partnerze. Budując swój profil w tych  proporcjach pokazujesz - zdaniem psychologów - że nie masz nic do ukrycia. Era tajemniczych kobiet powoli odchodzi w zapomnienie. Nasze profile w mediach społecznościowych są dla przyjaciół źródłem naszych zainteresowań, upodobań i poglądów. 

Spraw, aby lęk działał na twoją korzyść

Pierwsze randki są z pewnością nerwowe, ale to nie znaczy, że musisz pozwolić, by lęk stawał się lepszy od ciebie. Okazuje się, że ludzie, którzy są niepewni są romantykami, potrafią skierować swoje nerwowe tiki na zachowania powiązane z innymi, bardziej atrakcyjnymi cechami. Nerwowy rozmówca może być świetnym słuchaczem, któremu warto dać szansę. Jeśli sama jesteś osobą niepewną, która ma tendencję do wycofywania się za ścianę dowcipów, to też jest w porządku. Okazuje się, że humor to świetna taktyka randkowa.

Aktywność rodzi więcej aktywności

Ile czasu potrzebujemy, żeby się zakochać? Dzień, tydzień, miesiąc? Sprawa indywidualna. Jednak są pewne mechanizmy, które zmniejszają nasze szanse na znalezienie miłości. Zwlekanie z odpowiedzią na wiadomości w komunikatorach internetowych, nie odbieranie telefonów, nie oddzwanianie.To lista przewinień, która wysyła sygnały obojętności i skutecznie zniechęca druga stronę. Czekanie na odpowiedź przez miesiąc, skutkuje obniżeniem szans o prawie jedną piątą. Eksperci odkryli też, że ludzie, którzy rozmawiali z kimś częściej, odpowiadali na wiadomości od innych osób - mogli liczyć na większe zainteresowanie i kolejne relacje, bo aktywność rodzi aktywność.

Romantyczne randki odchodzą do lamusa?

Nauczono nas, że idealna randka to kolacja przy świecach, długi spacer pod migoczącymi latarniami, potem filmowy pierwszy pocałunek, idealnie w deszczu.Tymczasem warto zerwać z szablonem! Zaryzykować i na spotkania umawiać się w ciągu dnia, rezerwując na nie maksymalnie godzinę czasu. Jeżeli wszytko wypadnie pomyślnie, możecie umówić się ponownie. 

Zobacz także:  


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL