Reklama

Uniformy bez względu na płeć. Tam stewardzi mogą pracować w spódnicy

Brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic wprowadzają zmiany w uniformach dla pracowników. Chcą zainicjować zmianę, która będzie miała na celu rozpoczęcie nowej, neutralnej pod względem płci politykę w zakresie ubrań służbowych.

Linie lotnicze Virgin Atlantic ogłosiły, że zrezygnują z uniformów służbowych dostosowanych do płci pracowników. Firma chce bronić indywidualności osób, które zatrudnia i pozwolić na wybór ubrań służbowych każdemu z pracowników - niezależnie od płci. 

Zobacz również: "Wilgotna Pani" obraża uczucia religijne? Pomnik złotej waginy oburzył Ordo Iuris

Uniformy do wyboru niezależnie od płci

Czerwono-bordowe mundury dla personelu, stworzone przez brytyjską projektantkę Vivienne Westwood, nie będą już klasyfikowane jako męskie i żeńskie. Tak ogłoszono 28 września w CNN przez rzecznika prasowego Virgin Atlantic.

Reklama

Juha Jarvinen, dyrektor handlowy Virgin Atlantic, powiedział w komunikacie prasowym, że firma wierzy w to, jak ważne jest zachęcanie ludzi do zaakceptowania swojej indywidualności i bycia prawdziwym sobą również w środowisku pracy.

Oznacza to, że do mundurów firma dołączy plakietki, dzięki którym pracownicy będą mogli zakomunikować, jakimi zaimkami chcą, aby się do nich zwracano. 

Działania linii lotniczych Virgin Atlantic mają na celu zwiększenie inkluzywności dla swoich pracowników oraz zadbanie o ich samopoczucie psychiczne. 

Zmiany nie tylko w uniformach

Kwestia uniformów to niejedyna zmiana mająca na celu zwiększenie inkuzywności pracowników. Linie chcą również zrobić ukłon w stronę swoich klientów. W tym celu przewoźnik zmienił również system biletowy. Podróżni posiadający paszporty z oznaczeniami neutralnymi pod względem płci mogą wybrać kod płci "U" lub "X" w swojej rezerwacji, a także neutralny pod względem płci tytuł "Mx".

Zobacz również: Liz Truss to druga Thatcher? Nowa premier UK chce być jak Żelazna Dama

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: inkluzywność
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy