Reklama

Reklama

Wspieraj siebie

Jak odkryć, czego potrzebujemy od siebie? To proste. Przypomnij sobie, czego najczęściej chcesz od swojego partnera, rodziców, szefowej w pracy. Niech zgadnę, zrozumienia, akceptacji, życzliwości, ciepła, wysłuchania, zaufania, docenienia, szacunku? Dokładnie tego samego potrzebujesz od siebie - pisze Patrycja Załug, autorka książki "Codziennie pewna siebie".

Przeczytaj fragment książki "Codziennie pewna siebie. 8-tygodniowy trening budowania pewności siebie dla kobiet":

A wiesz, co jest w tym najlepsze? Że naprawdę możesz to sobie dać i zależy to tylko od ciebie, od nikogo innego.

Bo zobacz. Relacja z samą sobą to najdłuższa i najgłębsza relacja w naszym życiu. To od niej najbardziej zależy to, jak się będziemy czuły. Z nikim nie przebywasz tak dużo jak ze sobą. Obserwuję, jak wiele z nas wkłada mnóstwo energii w budowanie dobrych relacji z innymi, a niewiele uwagi poświęca sobie. W rezultacie często innych traktujemy lepiej od siebie, bo siebie po prostu nie widzimy! Jeśli też tak masz, czas to zmienić.

Reklama

Ty też jesteś ważna, Kochana!

Twoje uczucia są ważne.

Twoje potrzeby są ważne.

Twoje pragnienia są ważne.

Ważne jest to, że masz na coś ochotę i masz prawo za tym iść.

Ważne jest to, że nie masz na coś chęci i masz prawo tego odmówić.

Masz prawo mieć własny pomysł na siebie i swoje życie.

Masz prawo do odpoczynku.

Masz prawo nie przepraszać za to, czego chcesz.

Masz prawo nie tłumaczyć się, kiedy odmawiasz.

To jest twoje życie. Masz do niego prawo!

Traktuj siebie jak ważną osobę, cenną samą dla siebie, tylko dlatego, że jesteś. Niezależnie od posiadanych umiejętności, osiągnięć, tego co robisz, bez konieczności udowadniania czegokolwiek innym. Sama dla siebie możesz stać się wspierającym rodzicem, który nareszcie da ci tę miłość, której być może wcześniej nie dostałaś.

Uszanuj samą siebie, a zobaczysz, że dzięki temu zaczniesz autentycznie czuć się wartościową i godną szacunku osobą, która zasługuje na szczęście, dobro, miłość.

Fragment książki Patrycji Załug "Codziennie pewna siebie. 8-tygodniowy trening budowania pewności siebie dla kobiet". Wydawnictwo Edipresse Książki. premiera: luty 2017 r.

Patrycja Załug - pierwsza w Polsce dyplomowana trenerka specjalizująca się w temacie kobiecej pewności siebie. Przez ostatnie 7 lat pomogła ponad 2000 kobiet wzmocnić się, uwierzyć w siebie i poczuć się pewnie, w życiu i w biznesie. Absolwentka studiów trenerskich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji oraz Szkoły Coachów Grupy Trop i Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie na wydziale prawa.


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy