Reklama

Zodiakalne Bliźnięta: Znak sprzeczności i dusza towarzystwa

Większa część czerwca to czas zodiakalnych Bliźniąt. Dlaczego osoby spod tego znaku budzą u innych tak skrajne emocje i skąd wzięło się przekonanie, że to ludzie o "dwóch twarzach"?

Wraz z końcem wiosny i nadchodzącym latem wchodzimy w znak zodiakalnych Bliźniąt, który jest trzecim znakiem zodiaku. Jak najprościej można scharakteryzować osoby urodzone pomiędzy 20 maja a 21 czerwca? 

Można powiedzieć, że ludzi spod tego znaku charakteryzuje dualizm w większości obszarów życia, jednak byłoby to zbytnie uogólnienie. 

Bliźnięta to osoby komunikatywne, ale zachowujące przy tym indywidualizm, zawsze chodzące własnymi ścieżkami, nielubiące ograniczeń. Nie oznacza to jednak, że nie cenią sobie więzi rodzinnych.

Wady i zalety tego znaku Zodiaku

Każdy z nas ma zarówno jasną, jak i ciemną stronę. Z jednej strony osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt są wszechstronne i niezwykle bystre, szybko się uczą i mają co najmniej sto pomysłów na minutę.

Z drugiej jednak ich skłonność do "łapania wielu srok za ogon" skutkuje brakiem konsekwencji w działaniu, niestałością oraz nerwowością. Zodiakalne Bliźnięta są komunikatywne, przez co mogą mieć również skłonność do plotkarstwa. 

Reklama

Bliźnięta w przyjaźni

Masz przyjaciela lub przyjaciółkę spod znaku Bliźniąt? W takim razie pewnie dobrze wiesz, jak trudno jest umówić się z nimi na kawę czy wyjście na miasto. Powód jest prosty. Osoby spod tego znaku kochają towarzystwo innych ludzi, więc najczęściej mają zapełniony swój imprezowy grafik po brzegi. 

Jeśli jednak znajdą już czas, na pewno miło go z nimi spędzisz. Bliźnięta żyją chwilą, dlatego nuda ci z nimi nie grozi. Są energiczne i rozrywkowe, ale potrafią się również odnaleźć podczas dyskusji na poważne tematy. 

To osoby inteligentne i spostrzegawcze. Momentami nawet za bardzo... Od razu wyczuwają, kiedy ktoś próbuje się przed nimi popisać. 

Nie akceptują pozorantów, chociaż same mają swoje za uszami. Mogą mieć skłonności do manipulowania innymi ludźmi i nie potrafią trzymać języka za zębami, więc kiedy powierzysz im sekret, nie możesz być pewna, że tajemnica nie wyjdzie na jaw. 

Zodiakalne Bliźnięta i ich związki miłosne

Partner lub partnerka spod znaku Bliźniąt to jedno wielkie wyzwanie. W miłości są chaotyczne, ponieważ z jednej strony pragną się ustabilizować, ale z drugiej — nigdy nie przestają rozmyślać nad lepszą opcją... Wierzą w romantyczną miłość rodem z filmów, dlatego często nie zauważają osób, które są tuż obok nich. 

Bywa tak, że działają autodestrukcyjnie, niszcząc stabilny związek na rzecz chwilowego romansu, bo taki akurat miały kaprys. Później tego żałują, jednak nie na długo, gdyż stwierdzają, że "tak widocznie miało być" i szukają kolejnej wielkiej miłości. Ten schemat może trwać w nieskończoność, ponieważ charyzmatyczne Bliźnięta nie mają raczej problemów z poznawaniem nowych osób, więc przez całe życie wydaje im się, że jeszcze mają czas na poważne relacje. 

Zazwyczaj mają dość duże mniemanie o sobie i są bardzo pewne siebie, przez co nieszczególnie przejmują się uczuciami innych. Zdarza im się "wchodzić kilka razy do tej samej rzeki...". 

Zodiakalne Bliźnięta ustabilizują się jedynie przy osobie, która zdoła je okiełznać i przekona je, że jest ich prawdziwą miłością, a przy tym nie stłamsi ich wolnego ducha. Najlepiej sprawdzi się zatem osoba spod znaku Wodnika, Barana, Wagi lub Lwa. 

Jakie są dzieci spod znaku Bliźniąt? O tym i nie tylko przeczytasz na kolejnej stronie >>>

Bliźnięta jako dzieci

Jeżeli masz w domu malucha spod znaku Bliźniąt, daj mu przestrzeń do rozwijania swoich zainteresowań. Dzieci urodzone pod tym znakiem zodiaku na ogół są pracowite i ambitne, chociaż raczej nie należą do prymusów. W szkole od nauki bardziej cenią sobie rozwój osobisty oraz kontakty towarzyskie. 

Lubią próbować nowych rzeczy, więc nie zdziw się, kiedy z dnia na dzień oznajmią ci, że zapisały się do kółka teatralnego czy do sekcji tenisa ziemnego, a po tygodniu stwierdzą, że to jednak nie dla nich. 

Dzieci spod znaku Bliźniąt na ogół nie mają problemu ze zdobywaniem przyjaciół, ale niestety przez to, że chcą być lubiane za wszelką cenę, mogą ulegać wpływom innych. Warto zatem wyjaśnić im, że nie muszą zabiegać o uwagę wszystkich wokół. 

Na jakie choroby powinny uważać osoby spod tego znaku?

Wiadomo, że należy badać się regularnie, a to, o czym tutaj piszemy to jedynie ciekawostka, jednak każdy znak zodiaku ma podporządkowane sobie organy oraz narządy. 

W przypadku Bliźniąt są to m.in. płuca, obojczyki, układ oddechowy, klatka piersiowa, ręce, barki oraz szara substancja mózgu. Dlatego też osoby spod tego znaku powinny uważać na nie szczególnie. 

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na aparat oddechowy, ponieważ mówi się, że Bliźnięta poprzez tlen dostarczają sobie nie tylko tego, co niezbędne, aby przetrwać, ale również wszystkich wrażeń, kontaktów z innymi czy informacji zewnętrznych. 

Zwierzęta i rośliny, które współgrają z Bliźniętami

Myśląc o pupilu, osoby spod znaku Bliźniąt powinny wziąć pod uwagę papugę. To komunikatywne i inteligentne zwierzę idealnie oddaje ich charakter, a przy okazji umili im czas śpiewając i ciesząc oko barwnym wyglądem. 

Pies również będzie dobrym rozwiązaniem, jednak ruchliwe Bliźnięta nie powinny wybierać typowego "kanapowca", tylko postawić na rasę, która lubi być aktywna i wymaga sporej dawki aktywności fizycznej.  

Jeśli chodzi o kwiaty czy zioła, osoby spod znaku Bliźniąt powinny postawić na te o intensywnym zapachu jak: lawenda, róża, goździki, werbena, jaśmin, kawa czy mięta. Zbyt mało doznań zapachowych nie zaspokoi zmysłów tak dynamicznego znaku Zodiaku. 

Czytaj również: 

Była dziewczyna Harry'ego opowiedziała o związku z księciem! 

Nietypowe święta, które obchodzimy w czerwcu! 

Mrówki w domu: Jak się ich pozbyć? 

Szachownica cesarska: Pielęgnacja i uprawa

Kobieca przyjemność pod lupą. Eksperci od seksu są pod każdym dachem! 

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: astrologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy