6 błędów w manicure
Sprawdź, o jakich zasadach często zapominamy.
1. Brak podkładów
Dzięki bazie manicure będzie się o wiele dłużej trzymał, a paznokcie będą zabezpieczone przed przebarwieniami. Coraz częściej podkłady są od razu odżywkami wzmacniającymi płytki.
2. Nieodtłuszczone paznokcie
Zanim nałożysz podkład, przetrzyj płytki zmywaczem (ale nie z acetonem). Maluj cienkimi warstwami - lepiej trzymają się dwie cienkie, niż jedna gruba.
3. Malowanie nierównej powierzchni
Lakier dłużej się trzyma na wypolerowanej powierzchni. Nie używaj jednak do tego celu pilniczka, bo doprowadzisz do mikrouszkodzeń płytki. Użyj specjalnej polerki.
4. Niewłaściwe narzędzia
Paznokcie skracaj tylko pilniczkami szklanymi lub papierowymi. Aby płytka nie rozdwajała się, zawsze piłuj w jednym kierunku. Cążki zastąp żelem zmiękczającym skórki, które odsuniesz drewnianym patyczkiem.
5. Nakładanie złego lakieru
Emalie szybkoschnące zostaw na specjalne okazje - często zawierają aceton, który bardzo niszczy paznokcie. Zbyt gęsty lakier trzeba niestety wyrzucić (będzie tworzyć nieestetyczne smugi i szybciej odpryśnie), a nie rozcieńczać zmywaczem. Gdy emalia rozwarstwiła się, nie potrząsaj butelką, bo w lakierze utworzą się bąbelki, które później zobaczysz na paznokciach. Lakier znów się połączy, gdy buteleczkę ogrzejesz np. w dłoniach albo zanurzysz w ciepłej wodzie.
6. Malowanie w łazience
To bardzo zły pomysł, bo wilgoć rozpulchnia paznokcie i powoduje, że lakier będzie szybko pękał i odpryskiwał.
W dobrym kolorze
Lakiery w odcieniach żółtego najlepiej prezentują się na opalonych dłoniach.
Zielone pasują oliwkowej skórze.
Niebieskie (błękit, turkus, granat) będą dobrze prezentowały się u blondynek o chłodnym odcieniu karnacji.
Przy masywnych palcach paznokcie maluj perłowym lakierem w kolorze beżowym, karmelowym lub brzoskwiniowym.
Uwagę od szerokiego nadgarstka odwrócą paznokcie w krzykliwym kolorze.
Więcej w serwisie: