Reklama

Akcja odmładzanie

Nie chodzi o to, by zatrzymać czas, ale by nieco wspomóc skórę, zwłaszcza że wiosnę już czuć w powietrzu.

Oczywiście możesz kupić superdrogi kosmetyk, ale nie masz gwarancji, że efekt Cię zadowoli. Mamy więc inną propozycję - idź do kuchni i przyrządź maseczkę. Jeśli zrobisz to chociaż raz lub dwa razy w tygodniu (tylko pamiętaj, by najpierw oczyścić twarz), na pewno zobaczysz różnicę. To będzie twój tajny sposób na wszechobecny anti-aging (czyt. antiejdżing, z jęz. angielskiego - przeciwdziałający starzeniu się).

Jeśli do tego dołączysz dużo wiosennych spacerów, zaczniesz się zdrowo odżywiać - uwzględniając w swoim jadłospisie witaminy A, B, C i E oraz zrezygnujesz z pocieszacza w postaci słodyczy, cera odżyje.

Reklama

Sekret domowych maseczek

Zacznij od peelingu. Zmieszaj 2 łyżeczki drobnoziarnistego cukru, 2 łyżeczki miodu oraz oliwę lub olejek rycynowy. Nakładaj na twarz kolistymi ruchami. Zmyj ciepłą wodą.

Sok z cytryny jest polecany jako składnik maseczek dla starszych pań, gdyż kwasy owocowe i witamina C poprawiają koloryt skóry, a właśnie to zawiera ten żółty owoc. Cytrynę możesz też stosować solo, ale nie rób tego, jeśli masz otwarte rany lub zamierzasz wychodzić na słońce.

Mleko i produkty nabiałowe, a właściwie tłuste mleko i jogurty dostarczają naszej skórze niezbędnych witamin, są więc dobrą bazą maseczek. Jeśli dodasz do jogurtu płatki owsiane (świetnie nawilżają skórę), możesz zrobić delikatny peeling.

Zmarszczki i cienie pod oczami

Składniki: 1 łyżeczka kurkumy+ 2 łyżki mąki + 3 łyżki mleka + 1 łyżka olejku rycynowego

Wykonanie: Wymieszaj składniki tak, aby otrzymać gęstą papkę. Nałóż na ok. 15 min i zmyj ciepłą wodą. Nadal jesteś żółta? Powtórz mycie.

Wyrównanie kolorytu skóry

Składniki: 1 łyżeczka miodu + 1 łyżka jogurtu lub oliwy (jeśli cera jest bardzo przesuszona) + 1 łyżeczka soku z cytryny.

Wykonanie: Połącz wszystkie składniki i nałóż na ok. 15-20 min na twarz. Zmyj ciepłą wodą.

Nawilżanie i ściąganie

Składniki:  Białko - jeśli masz cerę tłustą lub walczysz z kurzymi łapkami, żółtko - jeśli potrzebujesz nawilżenia i chcesz ujędrnić skórę.

Wykonanie: Nałóż żółtko na twarz, a roztrzepane białko wokół oczu. Zmyj po ok. 20 minutach.

Odżywianie i nawilżanie

Składniki: 1 ziemniak + 2 łyżeczki jogurtu naturalnego + żółtko.

Wykonanie: Ugotuj ziemniak w łupinie. Przestudź, rozgnieć i zmieszaj z 2 łyżeczkami jogurtu naturalnego i żółtkiem. Nałóż papkę na twarz, i szyję. 15 min i zmywaj.

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama