Reklama

Reklama

Akcja regeneracja

Przywróć włosom zdrowie po słonecznych kąpielach.

Słońce, wiatr, morskie kąpiele - dla nas to piękne letnie wspomnienia. Ale dla naszych włosów już nie. Dlatego po urlopie zazwyczaj stają się niesforne, przesuszone i bez połysku. Jak przywrócić im dobrą formę?

Pierwszą pomoc przyniosą nawilżający szampon i odżywka. Sprawią, że włosy przestaną się puszyć, elektryzować, zrobią się gładsze. Kosmetyki takie powinny zawierać emolienty - tworzące na włosach film, który ochroni je przed utratą wody i uszkodzeniami mechanicznymi. Wybieraj produkty z olejkami nawilżającymi, masłem shea, ekstraktem z migdałów lub oliwek - są skuteczne i niedrogie. Zrezygnuj zaś z tych, które zawierają siarczany, bo podrażniają i wysuszają skórę głowy.

Reklama

Po lecie bardzo ważna jest także regeneracja, bowiem nawet jeśli próbowałaś chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, mogą mieć uszkodzoną warstwę korową (łuski włosów rozchylają się pod wpływem słońca, a wtedy do ich środka przenika ultrafiolet). Promienie UV rozrywają niektóre z wiązań białkowych we włosach, osłabiając ich strukturę. Wyrządzone szkody naprawią kosmetyki z keratyną, witaminami E, A i prowitaminą B5. A co zrobić, gdy włosy wpadną w pourlopowe tarapaty regeneracja?

Jak temu zaradzić?

Jeśli masz mocno przesuszone i zniszczone włosy, dwa razy w tygodniu zrób im kompres z regenerującej maski. Nakładaj ją 2-3 centymetry od skóry głowy. Następnie owiń włosy folią i ogrzewaj suszarką. Ciepłe powietrze otworzy łuski, dzięki czemu substancje aktywne szybciej i lepiej wnikną w pasma. Maskę trzymaj na włosach przez 15-20 minut.

Jeśli włosy są suche, a skóra głowy się przetłuszcza, stosuj dwa szampony. To czasochłonne, ale efekty cię zaskoczą. Najpierw nałóż i wmasuj delikatny szampon do skóry głowy, pozostaw go na kilka minut, spłucz. Potem na włosy nałóż szampon regenerujący, też go potrzymaj kilka minut. To ważne, bo w szamponach jest mniej skoncentrowanych składników, więc muszą mieć czas, by wniknąć.

Jeśli końcówki włosów są rozdwojone, nie ma wyjścia - trzeba ciąć. Rozdwojony włos już "nie sklei" się z powrotem. Nie pomogą żadne zabiegi i kosmetyki. Skrócenie włosów jest po prostu konieczne - fryzjer najlepiej oceni, jak bardzo. Orientacyjnie: 3-4 centymetry powinny rozwiązać problem.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy