Reklama

Reklama

Baby bangs: najmodniejsza grzywka sezonu! Komu pasuje?

Grzywka baby bangs to fryzura chętnie wybierana przez gwiazdy. Jest nie tylko efektowna, ale również praktyczna i łatwa w codziennej stylizacji. Jak wygląda modna grzywka baby bangs i do jakiego kształtu twarzy pasuje?

Grzywka baby bangs od kilku sezonów  jest niezmiennie bardzo popularna. Kobiety pokochały charakterne cięcie, które wysmukla twarz,  jest ekstrawaganckie, ale również funkcjonalne. Na Instagramie pod hashtagiem #babybangs widnieje już niespełna 80 tys. zdjęć przedstawiających krótką grzywkę w różnych odsłonach. Chociaż baby bangs różnią się między sobą,  łączy je charakterystyczna długość.          

Grzywka baby bangs: jak wygląda?

Baby bangs znacząco różni się od innych, popularnych grzywek, dzięki czemu cięcie łatwo jest rozpoznać. Zakrywa ono około 1/3 czoła, chociaż w niektórych przypadkach może być również nico dłuższe. Ważne, aby grzywka baby bangs nie opadała na brwi, odkrywając je i eksponując.

Reklama

Krótka grzywka może przybierać różne formy. Gdy cięcie jest równe, baby bangs rzeczywiście przypomina "dziecięcą" stylizację - odmładza i nadaje fryzurze "lekkości".  Proste cięcie jest zdecydowanie bardziej wymagające. Należy codziennie modelować je przy pomocy szczotki lub prostownicy.

Zdecydowanie bardziej modna jest obecnie krótka grzywka utrzymana w lekkim chaosie. Wycieniowana baby bangs jest praktyczna, ponieważ nie wymaga codziennej uwagi i czasochłonnej stylizacji. Artystyczny nieład czyni cięcie bardziej zadziornym i pozbawia je "dziecięcego" charakteru. Ponadto, wycieniowana, krótka grzywka wygląda naturalnie i dziewczęco.

Grzywka baby bangs: dla kogo?

Baby bangs to cięcie, które skutecznie wysmukla twarz. W związku z tym niepolecane jest osobom o naturalnie pociągłej twarzy.  Przez taką fryzurę buzia może się wydać jeszcze dłuższa. Krótka grzywka nie sprawdzi się również, w przypadku bardzo wysokiego czoła - pokreśli jego kształt w karykaturalny sposób.  

Grzywka baby bangs to idealne rozwiązanie dla kobiet o owalnej twarzy. Posiadaczki okrągłej i trójkątnej buzi również będą prezentowały się korzystnie w takim cięciu.

Grzywka baby bangs: ulubiona fryzura gwiazd!

Baby bangs to cięcie, które upodobały sobie gwiazdy. Miłośniczką krótkiej grzywki jest między innymi Emma Watson. Aktorka co jakiś czas wraca do tej fryzury. Emma Roberts, Alison Sudol, Sofia Boutella i Katy Perry również w przeszłości chętnie pokazywały się w krótkiej grzywce.

Niedawno na baby bangs zdecydowała się również Agnieszka Grochowska. Polska aktorka dotychczas rzadko eksperymentowała z fryzurą.  41-latka zdecydowała się na zmianę wizerunku.  Zmiana jest naprawdę spora!

Przeczytaj też:

Agata Młynarska przeżyła dramat na lotnisku. Ostre słowa dziennikarki

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Nie czekaj, sięgnij po pomoc

Motel Polska znika z anteny TVP! Koniec skandalicznego programu

* * *

Zobacz więcej:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: baby bangs | krótka grzywka | modne fryzury | grzywka 2021

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy