Reklama

Reklama

Bańka chińska: Jak jej używać?

Bańki chińskie są wykorzystywane do masażu, który ma pomagać w walce z bólami kręgosłupa oraz ujędrniać ciało. To prosty i domowy sposób na pozbycie się cellulitu. Jak używać bańki chińskiej, by masaż był skuteczny?

Jak wygląda bańka chińska?

Bańka chińska jest wykonana z gumy lub silikonu. Można się spotkać z różnymi rozmiarami baniek chińskich. Jej wybór jest uzależniony od tego, na którą część ciała będzie stosowana. 

W przypadku, gdy chcemy wykorzystywać bańki chińskie na podstawie akupunktury lub akupresury, to zdecydowanie przydadzą się bańki o znacznie mniejszych rozmiarach. 

Przez to, że stosowanie baniek chińskich może okazać się bolesne, najpierw można zacząć stosować te najmniejsze, a po czasie przechodzić na większe rozmiary. 

Na czym polega masaż bańką chińską?

Przed masażem skórę należy oczyścić oraz natłuścić. Można do tego wykorzystać oliwkę do ciała. Z bańki należy wycisnąć powietrze, a dopiero później przyłożyć do ciała. W ten sposób dojdzie do zassania skóry. 

Reklama

Kolejny etap to przesuwanie bańki po skórze. Ruchy powinny być koliste i skierowanie w kierunku węzłów chłonnych. W ten sposób można poprawić wygląd skóry oraz usprawnić krążenie. 

Masaż powinien trwać około 30 minut i najlepiej wykonywać go co dwa lub trzy dni. 

Jakie efekty daje masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską może okazać się skuteczny w walce z cellulitem. Dzięki temu można pozbyć się martwego naskórka oraz poprawić wygląd i kondycję skóry. 

Bańka chińska sprawdzi się u osób, które borykają się z bólami kręgosłupa, zaburzeniami ukrwienia. Ponadto może być czynnikiem wspomagającym modelowanie sylwetki, a także pomoże w zmniejszeniu napięcia mięśniowego. 

By efekty były widoczne, należy zwrócić uwagę na regularne wykonywanie masaży. 

Czy masaż bańką chińską jest dla każdego?

Chociaż bańka chińska wykazuje wiele właściwości pozytywnie wpływających na ciało, to warto pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania masażu bańką chińską. 

Przede wszystkim bańka chińska nie jest polecana osobom, które mają cerę naczynkową oraz żylaki. 

Innym przeciwwskazaniem jest zaburzenie krzepliwości krwi. 

Kobiety w ciąży oraz podczas menstruacji także nie powinny wykonywać masażu bańką chińską. Ponadto masaż bańką chińską nie jest wskazany osobom zmagającym się z chorobami  nowotworowymi. 

Czytaj więcej:

Jak dbać o dłonie?

Wągry na twarzy. Jak powstają i jak usunąć zaskórniki?

Jak ujędrnić ciało?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy