Reklama

Szczotkowanie ciała na sucho: Na czym to polega?

Szczotkowanie ciała na sucho ujędrnia i wygładza skórę. Coraz więcej osób zaczyna stosować tę metodę jako formę złuszczania martwego naskórka. Jak poprawnie szczotkować ciało na sucho?

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Szczotkowanie ciała na sucho polega na wykonaniu masażu skóry drewnianą szczotką z naturalnym włosiem. Nie powinna być ona zrobiona ze zbyt twardego włosia. 

Szczotkowanie należy wykonywać posuwistymi ruchami od dołu do góry. Zaczynamy od nóg i wykonujemy proste ruchy w kierunku serca. 

Szczotkowanie ciała na sucho można wykonywać zarówno rano, jak i wieczorem. Ważne, by trwało to od 5 do 15 minut. Ponadto należy pamiętać, że jeśli na naszym ciele widnieją aktywne zmiany trądzikowe, to podczas szczotkowania ciała na sucho należy je omijać. 

Szczotkę należy regularnie myć. Można do tego wykorzystać letnią wodę oraz szampon lub żel pod prysznic.

Jakie efekty daje szczotkowanie ciała na sucho?

Reklama

Szczotkowanie ciała na sucho to po pierwsze złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Po takim masażu skóra staje się gładsza. Zdecydowanie szczotkowanie na sucho sprawdzi się przed depilacją nóg. Może okazać się skutecznym sposobem na wrastające włoski. 

Skóra, która została wyszczotkowana na sucho, zdecydowanie lepiej wchłania aplikowane na nią produkty. Dlatego też istotne jest nawilżenie skóry ulubionym balsamem po szczotkowaniu, a nie przed. 

Masaż za pomocą szczotki poprawia pracę układu limfatycznego oraz usprawnia krążenie krwi. Ponadto uznaje się, że może przeciwdziałać powstawaniu cellulitu. 

Szczotkowanie ciała na sucho może przyczynić się do wyrównania kolorytu skóry oraz jej struktury. Istotna jest jednak regularność wykonywania masaży. Można wtedy liczyć na to, że skóra stanie się napięta oraz ujędrniona. 

Szczotkowanie ciała nie tylko poprawia wygląd i kondycję skóry, ale także pozytywnie wpływa na samopoczucie. Podczas szczotkowania ciała można się odprężyć i zrelaksować, a ponadto masaż wykonany rano pobudza i dodaje energii. 

Czy szczotkowanie ciała na sucho jest dla każdej z nas?

Szczotkowanie ciała na sucho przynosi liczne korzyści. Jest jednak kilka kwestii, o których należy pamiętać. Po pierwsze szczotkowania ciała na sucho powinny unikać osoby, które borykają się z zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi oraz grzybiczymi, a także cierpiące na łuszczycę, mają skórę atopową lub żylaki.    

Czytaj więcej:

Jak zrobić pastę cukrową do depilacji?

Wągry na twarzy. Jak powstają i jak usunąć zaskórniki?

Sześć powodów, dla których warto używać mydła w kostce

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy