Reklama

Reklama

Cera dojrzała: Jak o nią dbać?

Cera dojrzała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przez to, że nie odznacza się już wysoką zawartością kwasu hialuronowego oraz kolagenu widnieją na niej zmarszczki i nie jest nawilżona. Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Jak wygląda cera dojrzała?

By pielęgnacja była skuteczna, musi być dobrana pod względem typu cery. Każdy typ charakteryzuje się innymi cechami. Do podstawowych typów można zaliczyć cerę normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Natomiast cera dojrzała stanowi jeden z podtypów, zaraz obok cery naczyniowej, trądzikowej, wrażliwej, alergicznej oraz odwodnionej. 

Cera dojrzała nie jest jędrna i elastyczna. Wymaga odpowiedniego nawilżenia. Pielęgnacja cery dojrzałej powinna być dobrana w ten sposób, by przywróciła jej blask i witalność. 

Na cerze dojrzałej można zauważyć zmarszczki, przebarwienia i plamy. Odznacza się odwodnieniem i widocznymi naczynkami krwionośnymi. Ponadto można zauważyć opadające policzki oraz kąciki ust. 

Reklama

Jak dbać o cerę dojrzałą?

Bardzo ważną kwestią jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy. Najlepiej robić to dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Istotnym etapem codziennej pielęgnacji cery dojrzałej powinno być stosowanie kremów z filtrem. Głównie po to, by chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem i zapobiegać powstawaniu kolejnych zmarszczek. 

Cera dojrzała wiąże się z rogowaceniem naskórka. W związku z tym w pielęgnacyjnej rutynie cery dojrzałej należy uwzględnić peelingi usuwające martwy naskórek. 

Przez coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego skóra staje się odwodniona. Przez to wymaga szczególnej uwagi w kwestii nawilżenia. Ważne jest stosowanie kremów, które dogłębnie odżywią skórę. Sprawdzą się również sera oraz maski. Nie należy zapominać o szyi i dekolcie. Tę części ciała również powinny być intensywnie nawilżane. 

Oprócz tego równie ważne jest dbanie o skórę w okolicach oczu. Jest ona wrażliwa i delikatna, dlatego też wymaga utrzymania odpowiedniego nawodnienia. 

Jak widać nawilżanie to podstawa w pielęgnacji cery dojrzałej, która wymaga działań przeciwstarzeniowych. Cera dojrzała wymaga również stosowania preparatów, które działają przeciwzmarszczkowo. 

Istotne jest włączenie do pielęgnacji kwasu hialuronowego, który ochroni skórę przed nadmierną utratą wody. Innymi ważnymi składnikami są peptydy, kolagen oraz dogłębnie przenikający koenzym Q10. W pielęgnacji cery dojrzałej sprawdzi się działający przeciwstarzeniowo retinol oraz inne retinoidy, ale także wykazująca działanie antyoksydacyjne witamina C. 

Co ma wpływ na starzenie się skóry?

Na proces starzenia się skóry wpływ ma kilka czynników. Jest to m.in. brak aktywności fizycznej, a także palenie papierosów i picie alkoholu. Ponadto niekorzystnie na cerę działa stres, przemęczenie i zła dieta, a także mała ilość spożywanej wody.  

Czytaj więcej:  

Domowe sposoby na blizny i przebarwienia

Japoński trik na piękną cerę. Metoda 4-2-4

Loki na pasek od szlafroka w kilka minut? Patent, który działa

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy