Reklama

Reklama

Chroń włosy przed słońcem!

Lato to pora roku, podczas której każda z nas pragnie prezentować się jak najlepiej.

Piękna, brązowa opalenizna stanowi wówczas prawdziwy obiekt pożądania. Jednak włosom ekspozycja na światło słoneczne nie tylko nie doda urody, ale dodatkowo może je po prostu zniszczyć. Jeśli tylko nie są odpowiednio chronione przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych, tracą blask, stają się matowe, szorstkie i niemiłe w dotyku. Dodatkowo o wiele łatwiej ulegają splątaniu i puszeniu się.

Jak w takim razie powinnaś zadbać o zdrowie włosów w okresie letnim? Jakich produktów pielęgnacyjnych używać?

Szampony

Właściwa pielęgnacja włosów powinna rozpoczynać się już na etapie podstawowego zabiegu, jakim jest mycie. Latem - nawet pomimo przyzwyczajenia do konkretnego produktu - warto zmienić swój "stary" szampon, na kosmetyk wykazujący właściwości ochronne. To ważne, ponieważ pozbawione ochrony włosy stają się o wiele bardziej podatne na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych.

Reklama

Oczywiście warto wybierać przede wszystkim szampony ze specjalnych linii przeciwsłonecznych. Jednym z godnych polecenia produktów jest więc szampon nawilżająco-regenerujący po kąpieli słonecznej firmy Joanna z linii "Słoneczna ochrona". Kosmetyk ten został stworzony z myślą o ochronie włosów przesuszonych działaniem słońca, wiatru jak i słonej wody, ale także pasm pozbawionych połysku oraz podatnych na uszkodzenia. Szampon bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem z powierzchni kosmyków soli jak i chloru, które mogą osiadać na powierzchni kosmyków w trakcie kąpieli. W jego składzie odnajdziesz takie cenne substancje jak między innymi proteiny migdałowe, witaminę E czy ekstrakt ze słonecznika. Celem substancji aktywnych jest zwłaszcza silna regeneracja i nawilżenie struktury włosa. Poza tym kosmetyk ma za zadanie chronić pasma przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz naturalnie zabezpieczać delikatną strukturę włosa przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Chociaż szampon został stworzony z myślą o pielęgnacji wszystkich rodzajów pasm, to jednak kobiety, które boją się zwłaszcza wypłowienia koloru, mogą pokusić się o użycie szamponu do włosów farbowanych. Przykładowym produktem, który z powodzeniem można stosować w celu ochrony włosów przed wpływem promieni słonecznych jest szampon z filtrem UV do włosów farbowanych "Ochrona koloru" firmy Nivea Hair Care z serii Brillant Color. Produkt ten, chociaż nie został zakwalifikowany przez producenta do rodzaju kosmetyków przeciwsłonecznych, to jednak zawiera w swoim składzie cenne filtry UV. Dodatkowy atut kosmetyku stanowią naturalne ekstrakty pozyskiwane z passiflory i owocu granatu, których zadaniem jest przedłużenie blasku i zapewnienie intensywnego koloru włosów farbowanych. Warto dodać, że kosmetyk ten wygładza powierzchnię włosa. To jednak nie wszystko. Zawartość wspomnianych już filtrów UV gwarantuje pasmom ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak między innymi wpływ promieni słonecznych. Regularne stosowanie szamponu przyczynia się także do odbudowy zniszczonych części włosa.

Odżywki

Produktami stanowiącymi skuteczne uzupełnienie ochronnych właściwości szamponu są letnie odżywki do włosów. Z reguły tego rodzaju produkty dedykowane są potrzebom kosmyków przesuszonych, matowych i zniszczonych oraz rzecz jasna pasm dotkniętych negatywnym wpływem promieni słonecznych. Oczywiście letnie odżywki stosować mogą zarówno panie o naturalnym kolorze włosów, jak i kobiety z farbowanymi kosmykami.

Jednym z godnych polecenia produktów wykazujących właściwości ochronne, jest odżywka do włosów firmy Procter & Gamble, Pantene Pro-V z serii "Letnia Ochrona". Odżywka ta ma na celu głównie silne odżywienie kosmyków zniszczonych latem. Systematyczne używanie produktu zapewnia nawilżenie i ochronę włosów zarówno przed działaniem wspomnianego już słońca, jak i wody morskiej oraz wody chlorowanej. Innym, tego rodzaju produktem - przeznaczonym jednak głównie do potrzeb kosmyków farbowanych - jest kosmetyk z omówionej już wcześniej linii "Ochrona koloru" firmy Nivea Hair Care, Brillant Color. Odżywka z filtrem UV do włosów farbowanych gwarantuje skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Poza tym kosmetyk zdecydowanie ułatwia rozczesywanie, nie obciążając przy tym włosów. Odżywka, podobnie jak szampon tego samego producenta, została wzbogacona ekstraktami pozyskiwanymi z passiflory i owocu granatu.

Maseczki

Latem, oprócz stosowania odpowiednio dobranych szamponów i odżywek do włosów, warto kilka razy w tygodniu (około 2 - 3 razy) pokusić się o zastosowanie kosmetyku, którego celem jest nie tylko zapewnienie włosom odpowiedniej ochrony oraz nawilżenie ich struktury, ale także regeneracja wewnętrznych warstw włosa.

W celu uzyskania powyższego efektu, radzi się stosowanie maseczek do włosów, takich jak przykładowo ochronna maseczka do włosów na lato firmy Oriflame, Summer Solutions, Protecting Mask. Systematyczne używanie maseczki zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, wodą morską, a nawet zanieczyszczeniami powietrza. W jej składzie odnajdziesz takie cenne substancje jak między innymi prowitaminę B5 i witaminę E, których celem jest nawilżenie struktury włosa. Warto dodać, że po każdym zastosowaniu maseczki na kosmykach pozostawiona zostaje warstwa ochronna z filtrami UVB.

Materiał przygotowany przez

Klinka Handsome Men

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy