Reklama

Reklama

Domowe SPA dla stóp

Skóra na stopach podatna jest na twardnienie i uszkodzenia. Jeżeli regularnie o nią dbasz, zapobiegasz tworzeniu się grubego naskórka. Proces ten może być przyjemny i relaksujący, dlatego warto zorganizować domowe SPA dla stóp.

Paznokcie

Przed przystąpieniem do pielęgnacji stóp, zadbaj o paznokcie. Przytnij je i wypiłuj. Po wykonaniu zabiegów zmiękczających naskórek stóp, pomaluj je lakierem lub odżywką. 

Możesz również nałożyć krem lub oliwkę na skórki wokół paznokci, aby je zmiękczyć, a następnie odsuń je za pomocą drewnianego patyczka lub radełka. 

Kąpiel stóp

To świetny sposób na zmiękczenie naskórka i szybki relaks. Wystarczy 15 minut. Woda powinna być ciepła, jednak nie gorąca. 

Dodaj soli do kąpieli lub zwykłej kuchennej. Jeśli na stopach masz otwarte rany lub otarcia, zrezygnuj z tego kroku.

Dobrym środkiem antybakteryjnym i zapobiegającym poceniu się jest soda oczyszczona. Na litr wody dodaj dwie łyżki.

Reklama

Usuwanie zrogowaciałego naskórka

Po kąpieli wykonaj peeling. Jeśli stopy są mocno przesuszone, wybierz gruboziarnisty. Możesz do niego użyć także domowych produktów takich jak fusy po kawie, cukier czy soda.

Gdy skończysz zabieg, zetrzyj martwy naskórek za pomocą tarki lub pumeksu. Pamiętaj, aby po użyciu dokładnie umyć przyrządy.

Nawilżanie

Po usunięciu zrogowaciałego naskórka osusz stopy i wmasuj w nie krem nawilżający. W trakcie tej czynności poświęć kilka minut na masaż. To pobudzi krążenie i zrelaksuje.

***

#POMAGAMINTERIAZróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: spa | stopy | pielęgnacja stóp | pielęgnacja stóp i pięt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy