Reklama

Reklama

Falownica do włosów: Jak uzyskać efekt fal na włosach?

Falownica do włosów daje delikatniejszy efekt niż lokówka. Fale są lekkie i wyglądają naturalnie. Urządzenie sprawdzi się zarówno do stworzenia fryzury na co dzień, jak i eleganckie wyjście.

Jak uzyskać efekt fal na włosach?

Falownica do włosów to szybki sposób na uzyskanie lekkich fal na włosach w domowych warunkach. Jak to zrobić?

Urządzenie jest wyposażone w dwie pofalowane płytki, które po osiągnięciu odpowiedniej temperatury tworzą fale na włosach. Wystarczy pomiędzy rozgrzane płytki umieścić suche pasmo włosów i zacisnąć je. Uzyskany efekt w dużej mierze zależy od grubości pasma. Im grubsze, tym delikatniejsze fale. 

Nie należy martwić się długością włosów. Zarówno na długich, jak i kilkucentymetrowych można stworzyć fale za pomocą falownicy do włosów.

Reklama

Jak wybrać odpowiednią falownicę do włosów?

Kupując falownicę do włosów, warto zwrócić uwagę na to, czy ma funkcję zmiany temperatury. Wszystko po to, by dopasować temperaturę do kondycji włosów. 

Włosy cienkie zdecydowanie będą wymagały niższej temperatury niż te grube i gęste, dlatego tak ważna jest regulacja temperatury. 

Wybierając falownicę do włosów, warto przemyśleć jej wymiary. Ważne, by była poręczna. Stylizacja włosów za pomocą falownicy może potrwać nawet kilkanaście minut, dlatego też istotne, by praca z tym urządzeniem była komfortowa. 

Kluczowa jest również jonizacja. Falownica do włosów z tą funkcją sprawi, że włosy będą gładsze i nie będą się elektryzować. Podczas działania wysokiej temperatury na powierzchni włosów powstają jony dodatnie, które w głównej mierze odpowiadają za puszenie się włosów. Falownica do włosów z funkcją jonizacji wytworzy jony ujemne, które zneutralizują te dodatnie. 

Równie ważne są płytki falownicy do włosów. Do najpopularniejszych należą płytki turmalinowe, tytanowe oraz ceramiczne. Te pierwsze mają za zadanie zminimalizować puszenie się włosów. To właśnie płytki turmalinowe emitują jony ujemne, a dzięki jonizacji można uzyskać efekt gładkich włosów bez elektryzowania. Płytki turmalinowe są trwalsze od ceramicznych. Płytki tytanowe są odporne na uszkodzenia, a ceramiczne nagrzewają się równomiernie, są gładkie oraz śliskie i zapobiegają wyrywaniu włosów.

Termoochrona włosów

Przez to, że falownica osiąga wysoką temperaturę, należy uważać, by nie zniszczyć włosów. Pomiędzy płytkami włosy należy trzymać maksymalnie kilkadziesiąt sekund. Używając falownicy do włosów, warto pamiętać o termoochronie. Sprawdzą się spraye lub kremy zapewniające ochronę włosów przed działaniem wysokiej temperatury.

Czytaj więcej:

Kosmetyczny hit, czyli laminacja brwi

Szare mydło. Zawsze miej je pod ręką!

Trądzik różowaty. Co go wywołuje?

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: falownica do włosów | fale na włosach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL