Reklama

Jak dobrze dobrać biustonosz

Tylko co piąta kobieta ma naprawdę dobrze dobrany stanik. A dzięki prawidłowo dobranemu biustonoszowi zyskasz nie tylko lepszą figurę, ale i zdrowszy kręgosłup.

Z reguły wybieramy biustonosze o zbyt dużym obwodzie i za małej miseczce (nawet o dwa rozmiary!). Miseczka musi być na tyle duża, by zmieścił się w niej cały biust - trzeba go zebrać z boku.

Szew miseczki powinien znajdować się pod pachą a nie na części piersi. Skorzystaj z poniższych porad, przekaż je córce i wnuczce. Dopasowując biustonosz, należy wziąć pod uwagę obwód pod biustem, obwód biustu, długość ramiączek i fason.

Pierwsze dwa parametry są najważniejsze i najczęściej źle dobierane. Mierząc się pod biustem, powinnaś mieć gołe ciało. Do pomiaru stań wyprostowana. Jeśli masz miękkie ciało, lekko ściśnij się miarką - ale tak, by cię to nie bolało.

Reklama

Ważne!

Rób to przed lustrem, by miarka była na równym poziomie i z przodu, i z tyłu. Od zmierzonego obwodu w centymetrach odejmij 3 centymetry, a następnie zaniż go, jeśli trzeba, do najbliższego rozmiaru pod biustem. Czyli jeśli uzyskasz obwód 91 cm, przyjmij, że obwód pod biustem to 85.

Aby zmierzyć obwód w biuście, włóż miękki stanik. Taki, który podnosi twój biust, ale nie spłaszcza go. Zmierz się w najszerszym miejscu biustu. Jeśli masz duży lub/i opadający biust, mierz go, lekko pochylając się do przodu.

Rozmiar miseczek

Od obwodu w biuście odejmij obwód pod biustem. Wynik wskazuje na wielkość miseczki.

A - 9,5-11,5 cm B - 12-14 cm
C - 14,5-16,5 cm D - 17-19 cm
DD - 19,5-21,5 cm E - 22-24 cm
F - 24,5-26,5 cm FF - 27-29 cm
G - 29,5-32,5 cm H - 33,5-36,5 cm
HH - 37-39 cm J - 39,5-41,5 cm

Zobacz również:

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy