Reklama

Jak odkręcić słoik?

Jak poradzić sobie z "trudnym przypadkiem"? Oto kilka sprawdzonych sposobów.


Użyj rękawiczek

Słoiki często trudno odkręcić, ponieważ dłoń ślizga się po nakrętce. Załóż gumową rękawiczkę i spróbuj wtedy. Jeśli nie jest zbyt mocno zakręcony, powinno się udać. Możesz założyć rękawiczki na obydwie dłonie, wtedy ta, w którą weźmiesz słoik, również nie będzie się ślizgać.

Uderz o blat

Oporna nakrętka podda się, gdy jej krawędzią zdecydowanie (ale tylko raz) uderzysz o blat. Musisz to zrobić z wyczuciem, aby nie stłuc słoika i nie skaleczyć się. Jeśli uderzysz zbyt mocno, nakrętka wgniecie się i nie będziesz mogła jej użyć do przetworów w przyszłym roku.

Reklama

Polej gorącą wodą

Łatwiej odkręcisz słoik, gdy wstawisz go do zlewu i przez 20-30 sekund puścisz na pokrywkę gorącą wodę z kranu. To wystarczy, by metal nieco się rozszerzył pod wpływem ciepła i pokrywka dała się odkręcić. Chwyć słoik przez ścierkę, aby nie poparzyć rąk.

Podważ nożem

Jeśli nie zależy Ci na ponownym wykorzystaniu słoika, możesz otworzyć go, podważając pokrywkę nożem. Musisz jednak liczyć się z tym, że zdeformujesz wieczko lub wyszczerbisz słoik. Bez trudu odkręcisz też słoik, gdy przedziurawisz nakrętkę (szpikulcem lub czubkiem noża). Niestety, po takim zabiegu nakrętka będzie do wyrzucenia.

Wybierz otwieracz

Taki gadżet nie zajmuje wiele miejsca, a znacznie ułatwia otwieranie słoików. Nie deformuje przy tym nakrętek i nie stwarza ryzyka stłuczenia słoja. Masz do wyboru dwa rodzaje otwieraczy:

  • Ręczny - najprostszy i najtańszy (od 10 zł), wyposażony w uchwyt, który wystarczy przekręcić, aby otworzyć słoik.
  • Elektryczny - nakładasz na pokrywkę i naciskasz przycisk (ok. 60 zł).

Zobacz również:


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy