Reklama

Jak podarować drugie życie prezentom, które nie trafiły w nasz gust?

Święta związane są nie tylko z jedzeniem, ale także z prezentami. Niestety nie wszystkie bywają trafione. Co zrobić, jeśli dostaliśmy coś, co już mamy, nie potrzebujemy lub po prostu nam się nie podoba? Jest kilka sposobów, aby dać danej rzeczy jej drugie życie.

Nietrafiony prezent. Podaruj komuś innemu

Być może znamy kogoś, kto ucieszyłby się znacznie bardziej od nas z danego prezentu. Dostałaś ulubione perfumy swojej mamy, książkę, którą już masz albo niepotrzebny tobie kosmetyk, o którym marzy twoja przyjaciółka? Podaruj je im zatem przy najbliższej okazji!

Oczywiście należy pamiętać o dyskrecji i na wszelki wypadek zapisać, od kogo dostaliśmy niechcianą rzecz. Nikt nie chciałby zaliczyć wpadki, dając komuś coś, co otrzymaliśmy właśnie od tej osoby.

Nietrafiony prezent. SprzedajJeśli prezentem była rzecz, która nadaje się do sprzedania, można to śmiało zrobić. Taki gadżet zamiast marnować się w szafie, mógłby posłużyć innej osobie. Dodatkowo, możemy na tym zyskać.

Zarobienie na prezencie, który dostaliśmy od innej osoby, może być nieco nieetyczne. Jednak jeżeli przeznaczymy te pieniądze na podarunek dla tego kogoś lub przekażemy je na cele charytatywne - wtedy problem znika.

Nietrafiony prezent. Ofiaruj potrzebującym

Reklama

Część prezentów będzie się nadawała do przekazania np. do domów dziecka czy domów samotnej matki - w szczególności te, które dostali najmłodsi. Dzięki temu z podarunku będą mogli skorzystać potrzebujący.

Czytaj więcej:

Nietrafiony prezent? Możesz go zwrócić w ciągu 14 dni

Do której zrobimy zakupy w sylwestra? Godziny otwarcia sklepów

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Prezenty świąteczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy