Reklama

Reklama

Jak ubrać się na pogrzeb? Księżna Kate doskonale opanowała tę wiedzę

Księżna Kate oczarowała świat i to nie pierwszy raz, prezentując się na pogrzebie królowej niezwykle elegancko. Tak podniosła chwila oczywiście nie powinna być "wybiegiem mody", ale by oddać należyty szacunek osobie zmarłej należy w tym dniu wyglądać odpowiednio. Okazuje się, że księżna Cambridge opanowała doskonale wszystkie zasady.

Pogrzeb a odpowiednia stylizacja. Jakie panują zasady?

Niemal cały świat patrzył 19 września na Wielką Brytanię, gdy Brytyjczycy żegnali swoją królową. Pogrzeb już przeszedł do historii jako wydarzenie niezwykle ważne, wręcz przełomowe.

 Ale prócz oczywistych, ważnych do zapamiętania wydarzeń dziejących się tego dnia, warto także zwrócić uwagę na szczegóły.

Jednym z nich są stroje żałobników. Rodzina królewska rzadko pozwala sobie na popełnianie gaf związanych z etykietą, a prawdziwą mistrzynią w jej przestrzeganiu jest księżna Kate.

Jej oficjalne wystąpienia zawsze są dopracowane, a ona sama zachowuje się nienagannie. Do tego za każdym razem olśniewa zebranych swoim wyglądem i stała się inspiracją modową dla kobiet na całym świecie.

Reklama

Nawet w tak podniosłych chwilach, jak państwowe pogrzeby, księżna Cambridge zachwyca i zwraca uwagę zebranych.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Takim wpisem rodzina pożegnała monarchinię

Pogrzeb to moment zadumy i czas na skupienie się na ważniejszych aspektach, niż ubiór żałobników, ale trudno nie zgodzić się ze zdaniem, że adekwatnym, eleganckim strojem również mamy możliwość podkreślić podniosłość sytuacji. Księżna Kate oczywiście może liczyć na sztab stylistów, którzy pracują dla niej przy każdej ważnej okazji. 

Dress code pogrzebowy rządzi się swoimi prawami - odchodzi problem związany z kolorem. Na ceremoniach pogrzebowych obowiązują czarne, ciemnoszare lub ciemnogranatowe stroje, o ile przed śmiercią osoba nie życzyła sobie w ostatniej woli innych kolorów na swoim pogrzebie.

Jeżeli chodzi zaś o kroje, fasony, to przeważa prostota, elegancja i klasyka. Dodatki powinny być skromne, a kobiecie szpilki niezbyt wysokie i również w czerni lub szarości.

Oczywiście tego dnia powinniśmy nie odsłaniać zbyt dużo ciała. Wybieramy w miarę możliwości stylizacje zakrywające ramiona i kolana oraz wskazana jest rezygnacja z głębokiego dekoltu. Kobiety nie są zobowiązane do noszenia wyłącznie spódnic i sukienek - eleganckie spodnie, kobiece garnitury również są jak najbardziej na miejscu.

Do łask znów wracają toczki, fascynatory i kapelusze, które dodają elegancji.

Seria omdleń na pogrzebie królowej. Kilkadziesiąt osób w szpitalach

Księżna Kate i jej pogrzebowe stylizacje – klasa, skromność i elegancja

Przy okazji tak ważnego wydarzenia, jakim był pogrzeb królowej Elżbiety II, wiele osób zwróciło uwagę na kreację księżnej Kate.

I tym razem nie zawiodła, pokazując się w nienagannej stylizacji. Księżna Kate na pogrzeb królowej Elżbiety wybrała klasyczną czarną sukienkę z długimi rękawami, sięgającą połowy łydki. Do tego dobrała czarny kapelusz ze sporym rondem i woalką, którą osłoniła twarz podczas uroczystości.

Uwagę przyciągała kolia na szyi księżnej, którą niegdyś nosiła księżna Diana, a wcześniej sama królowa Elżbieta II.

Całości dopełniały czarne rajstopy i bardzo stonowane, czarne buty na delikatnym obcasie. Spod woalki przyczepionej do kapelusza widać było perfekcyjny makijaż księżnej Cambridge, który był dopracowany w najmniejszych szczegółach.

To nie pierwszy raz jednak, gdy Catherine zachwyciła nienachalną elegancją na pogrzebie.

Pogrzeb Elżbiety II. Kobiety postanowiły oddać hołd zmarłej w znaczącym geście

Ponad rok temu na pogrzebie księcia Filipa także urzekała dostojnym stylem - wówczas wybrała nieco dłuższą sukienkę, ale również z długim rękawem. Zamiast kapelusza postawiła na toczek także ozdobiony woalką. Na jej szyi zaś błyszczała ta sama kolia, którą założyła na pogrzeb królowej Elżbiety II.

Księżna Kate była także widziana przy okazji innych uroczystości w bardzo podobnych stylizacjach - żona księcia Williama przeważnie wybiera dopasowane do talii sukienki z długimi rękawami, bez dekoltów. Sukienki sięgają przeważnie wówczas do połowy łydki i są rozkloszowane od talii. Buty nigdy nie są zbyt wysokie, a dodatki, prócz biżuterii, niezbyt ozdobne.

Księżna Cambridge lubi mieć w takiej sytuacji na głowie kapelusz lub toczek z woalką, co pozwala jej choć na chwilę skryć emocje podczas ceremonii.

To są złote zasady księżnej Kate, która podczas pogrzebów wygląda zjawiskowo i daje doskonały przykład, że zasada "mniej znaczy więcej" sprawdza się w takich sytuacjach.  

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate | pogrzeb

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy