Reklama

Reklama

Makijaż spotlight: Gorący trend, który pokochały blogerki!

Makijaż spothlight ma coraz więcej zwolenniczek. Przyciągające wzrok barwy i niezwykła technika malowania powiek cieniami sprawiają, że coraz więcej blogerek prezentuje się w takiej odsłonie na Instagramie. Jak wykonać modny makijaż, który podbił serca internautów? Oto kilka wskazówek!

Makijaż spotlight to największy hit mediów społecznościowych. Influencerki z radością pozują w nim do zdjęć. Nie musisz być gwiazdą Instagrama, żeby cieszyć się pięknym makijażem. Rozświetlone oko będzie świetnie prezentować się podczas uroczystych wydarzeń i domówek.

Na czym polega makijaż spotlight?

Podczas wykonywania makijażu techniką spotlight koncentrujemy się na oku. Powiekę malujemy zarówno matowymi, jak i błyszczącymi cieniami. Jej centralna część powinna być jaśniejsza, natomiast kąciki ciemniejsze. Taka metoda cieniowania sprawia, że oczy wyglądają na większe, a spojrzenie nabiera charakteru. Makijaż polecany jest posiadaczkom głęboko osadzonych lub szeroko rozstawionych oczu.

Reklama

Jak wykonać spotlight?

Po nałożeniu bazy pod cienie wybierz z palety pasujące kolorystycznie odcienie. Na zewnętrznym i wewnętrznym kąciku powieki okrężnymi ruchami rozprowadź ciemne, matowe barwy. Następnie sięgnij po połyskujący, jasny kolor i nanieś go na centralną część powieki. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy do wykonania makijażu użyjesz kilku cieni o podobnej barwie i za pomocą pędzla stworzysz między nimi gładkie przejścia. Nie bój się łączyć ze sobą odważnych kolorów!

Na koniec podkreśl oko czarną kreską oraz wytuszuj rzęsy. Możesz posypać je również brokatem, aby pięknie mieniły się w świetle.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: makijaż | Spotlight

Reklama

Reklama

Reklama