Reklama

Reklama

Manicure: 7 błędów, jakich należy się wystrzegać

Lubisz malować paznokcie? Sprawdź, czy robisz to dobrze. Oto najczęstsze błędy przy wykonywaniu manicure.

Lubisz malować paznokcie? Sprawdź, czy robisz to dobrze. Oto najczęstsze błędy przy wykonywaniu manicure.1. Nakładasz lakier zbyt szybko

Daj swoim paznokciom wyschnąć pomiędzy poszczególnymi warstwami. Baza, lakier i top coat naprawdę potrzebują nieco czasu, aby porządnie związać się z płytką lub poprzednią warstwą lakieru - zarezerwuj sobie co najmniej 3 minuty na każdą z nich (lub więcej, jeśli to możliwe). Aby przyspieszyć nieco cały proces, na koniec możesz zastosować kropelki przyspieszające wysychanie. Uwaga! Zawsze aplikuj je na top coat - nigdy pomiędzy poszczególnymi warstwami. Ich delikatnie natłuszczająca formuła sprawi, że kolejna warstwa po prostu nie będzie się trzymać.

Reklama

2. Zapominasz o top coacie

Top coat nie tylko zapewnia perfekcyjne wykończenie, ale też gwarantuje dłuższe życie naszego manicure, dlatego nigdy o nim nie zapominaj! Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu, wybierz te szybko wysychające.

3. Nakładasz top coat nieprecyzyjnie

Kolor nakładasz powoli i uważnie, a top coat już byle jak - brzmi znajomo? - To się zdarza bardzo często - mówi Madeline Poole, Global Color Ambassador Sally Hansen. - Dziewczyny myślą, że skoro top coat jest przezroczysty, to nie widać wpadek. Tymczasem widać - ale dopiero, gdy wyschnie i wtedy już nie ma ratunku... Powodem jest "kurczenie się" jego formuły. Formuła top coatów charakteryzuje się kurczeniem podczas wysychania - dlatego jeżeli się do tego nie przyłożycie, pojawią się niedociągnięcia i smugi.

4. Zapominasz o podwójnym pomalowaniu końcówek

Końcówki paznokci są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne a lakier odpryskuje z nich najszybciej. Dlaczego więc szczególnie nie zadbać o te miejsce? Za każdym razem, gdy będziesz nakładać na płytkę top coat dodaj cienką warstwę na same końcówki, malując je również bardziej od spodu. Trwały manicure gwarantowany.

5. Zanurzasz dłonie w zimnej wodzie, aby lakier szybciej wysechł

Ten zabieg sprawia, że konsystencja lakieru staje się bardziej "gumowa", przez co można odnieść wrażenie, że lakier wysycha szybciej. Niestety tak się nie dzieje - to tylko złudne wrażenie. Inny mit? Dmuchanie na paznokcie, by przyspieszyć wysychanie lakieru. Technicznie rzecz biorąc formuła lakierów nie wysycha a związuje się, dlatego powietrze nic nie daje. Jedyne, co możemy zrobić, by przyspieszyć cały proces to zastosować kropelki wysuszające.

6. Dbasz o paznokcie od malowania do malowania

Pielęgnacja dłoni i paznokci powinna być częścią twojej codziennej rutyny. Nakładasz krem na twarz każdego dnia, prawda? Tak samo zadbaj o paznokcie, w końcu to również twoja wizytówka. Regularnie stosuj krem do rąk i oliwkę - wmasowuj ją w skórki (codziennie) oraz paznokcie (przy zmianie kolorów). Dzięki temu dłużej będziesz mogła się cieszyć perfekcyjnym manicure.  

7. Obskubujesz lakier z paznokci

To jedna z najgorszych rzeczy, jaką możesz zafundować swoim paznokciom. Razem z lakierem zrywasz bowiem wierzchnią warstwę płytki. Jeżeli jednak już ci się zdarzy, regularnie stosuj odżywkę odbudowującą i nie maluj paznokci przez co najmniej 2 tygodnie. 

Zobacz także:


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy