Manicure tytanowy. Mniej szkodliwy i trwalszy od hybrydy

Szukasz alternatywy dla hybrydy na paznokciach? Świetnym rozwiązaniem może w takim przypadku okazać się manicure tytanowy. Jest mniej szkodliwy, a jednocześnie trwalszy. Nie wykonamy wprawdzie na nim spektakularnych zdobień, jednak jego wytrzymałość wynagrodzi nam drobne wady.

Do zalet manicure tytanowego należy naturalny wygląd paznokci
Do zalet manicure tytanowego należy naturalny wygląd paznokci123RF/PICSEL

W ostatnich latach zdecydowanie najpopularniejszym manicure jest hybrydowy. W przeciwieństwie do zwykłego lakieru trzyma się on znacznie dłużej, średnio dwa do trzech tygodni. Z kolei kobiety ze słabszymi paznokciami decydują się na wzmocnienie płytki żelem lub akrylem.

Manicure tytanowy - alternatywa dla hybrydy

Mniej znaną, a warto rozważenia techniką jest manicure tytanowy. Dzięki tej metodzie paznokcie są mocniej utwardzone, kolor trzyma się na nich dłużej, a jednocześnie nie ma potrzeby korzystania z lampy UV. Nie wszystkie salony kosmetyczne w Polsce wprowadziły już taką usługę do swojej oferty, jednak warto rozważyć wykonanie manicure samodzielnie w domu.

W tej metodzie manicure lakier jest zastępowany przez specjalny puder, który zawiera tytan. W języku angielskim technika nosi nazwę "dip powder nails" właśnie od zamaczania w nim paznokci. Oprócz niego potrzebny będzie również bazowy żel, utwardzacz oraz top.

Jak wykonać manicure tytanowy?

Jak wykonać manicure tytanowy krok po kroku?

  1. Piłujemy paznokcie i nadajemy im kształt.
  2. Matujemy i odtłuszczamy płytkę.
  3. Aplikujemy żel bazowy i uważamy, aby nie zalać nim skórek.
  4. Zanurzamy paznokieć w pudełku z pudrem.
  5. Strzepujemy nadmiar pędzelkiem.
  6. Powtarzamy trzy ostatnie czynności.
  7. Nakładamy top.
  8. Pokrywamy paznokcie utwardzaczem.

Zalety i wady manicure tytanowego

Główną zaletą manicure tytanowego jest fakt, że po upływie kilku tygodni, kiedy widać już odrost, wystarczy go jedynie uzupełnić - nie ma konieczności zdejmowania koloru, a przede wszystkim preparat sam świetnie się trzyma. Dodatkowo, taki manicure uważa się za mniej szkodliwy dla płytki paznokci, bo nie używa się lampy UV, a produkty zawierają substancje je odżywiające.

Jako wadę można wymienić z kolei brak możliwości przedłużenia paznokci, która z kolei istnieje w przypadku manicure żelowego. Trudniejsze jest także zdejmowanie takiego manicure, bowiem nie obędzie się bez frezarki, co jest konsekwencją jego trwałości. Nie stworzymy również imponujących wzorów.

„Zdrowie na widelcu”: Polskie sushiPolsat Cafe
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas