Najlepsza maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów

Czy wiesz, że dawniej mężczyźni odwiedzali fryzjera co kilka dni, a nawet codziennie? W ten sposób dbali o nienaganną fryzurę i zarost. Dziś na co dzień dbają o nie w domu, a salon odwiedzają zwykle o kilka tygodni.

Czy wiesz, że dawniej mężczyźni odwiedzali fryzjera co kilka dni, a nawet codziennie? W ten sposób dbali o nienaganną fryzurę i zarost. Dziś na co dzień dbają o nie w domu, a salon odwiedzają zwykle o kilka tygodni. Mogą sobie na to pozwolić bez szkody na wyglądzie, ponieważ na wyciągnięcie ręki mają urządzenia, które umożliwiają samodzielne strzyżenie i modelowanie zarostu i włosów. Coraz więcej panów woli samodzielnie lub z czyjąś pomocą strzyc się w domu, dzięki czemu oszczędzają - zwłaszcza na czasie. Jak ostrzyc się w domu? Podstawowe wyposażenie to oczywiście dobra maszynka do strzyżenia włosów, po którą można sięgnąć zawsze, gdy fryzura wymaga odświeżenia. Jak wybrać urządzenie, które nas nie zawiedzie i będzie dobrze wywiązywać się ze swoich zadań? Czym kierować się przy wyborze maszynki do włosów, by służyła nam przez wiele lat? Jakie funkcje powinna mieć maszynka do domowego użytku? Sprawdziliśmy! Zobacz jaka będzie najlepsza maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów.

Jaką maszynkę do włosów kupić, by służyła dobrze i długo?

Pierwsza decyzja, jaką powinieneś podjąć wybierając maszynkę to rodzaj zasilania, jaki będzie miała maszynka do strzyżenia włosów. Jedną z opcji są bezprzewodowe maszynki do strzyżenia włosów akumulatorowe, których zaletą jest brak kabla i możliwość używania w dowolnym miejscu. Z kolei sieciowe maszynki są dużo lżejsze, niż akumulatorowe, a kolejną ich zaletą jest równomierna prędkość pracy. Trzecią możliwością jest uniwersalna maszynka mająca zasilanie akumulatorowo sieciowe i dwa tryby pracy - bez i z zasilaniem. Zastanów się więc jak i gdzie będziesz korzystać z maszynki i która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Jeśli już wiesz jaka maszynka Ci pasuje, przemyśl kolejną ważną kwestię - z jakiej półki urządzenie spełni Twoje oczekiwania? Przejrzyj oferty i porównaj ceny oraz parametry urządzeń.

Dwa niezawodne modele, które są najczęściej wybierane przez fryzjerów i określane jako najlepsze maszynki:

  • Przewodowa: Jaguar CM2000 BLACK Maszynka do strzyżenia (12842)
  • Bezprzewodowa: Ermila Genius maszynka do strzyżenia (997)

Duży sklep fryzjerski Fryzomania.pl, który odwiedzany jest przez tysiące Polek, opublikował ranking maszynek do strzyżenia, wprowadził te dwa modele do pierwszej dziesiątki najlepszych urządzeń. Można o nich przeczytać więcej na blogu fryzjerskim Fryzomanii, gdzie opisano pełny zakres ich możliwości.

Jeśli zależy Ci na dużych możliwościach, wysokiej jakości i trwałości maszynki do strzyżenia, raczej nie decyduj się na modele sklepowe, przeznaczone typowo do domowego użytku. O wiele więcej do zaoferowania mają z pewnością profesjonalne maszynki do strzyżenia, które produkowane są z myślą o pracy w salonach fryzjerskich i barberskich. Co to oznacza? Na pewno dużo większą wytrzymałość i moc - te urządzenia muszą przecież pracować każdego dnia po kilka godzin bez przerwy i świetnie dają sobie z tym radę. W dodatku są:

  • odporne na uszkodzenia, np. na skutek upadku,
  • lekkie i poręczne, by ułatwić pracę fryzjerowi,
  • ostrza są bardziej precyzyjne;

Jeśli maszynka fryzjerska jest bezprzewodowa - musi szybko być gotowa do pracy. To właśnie sprawia, że profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów mają sporą przewagę nad tymi amatorskimi. Zaletą tych drugich jest jednak niższa cena, jednak w przeliczeniu na czas i komfort użytkowania i porównanie kosztów może wypaść na plus dla fachowego sprzętu. Wystarczy porównać najważniejsze parametry.

Wykonanie i czas pracy

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na sprzęt sklepowy, czy profesjonalny, ważna jest przede wszystkim jakość wykonania, zarówno jeśli chodzi o obudowę, jak i ostrza - najlepiej sprawdzą się ostrza ze stali nierdzewnej, czy stali szlachetnej. Marka również ma znaczenie - najlepsi z producentów maszynek mogą pochwalić się długoletnim doświadczeniem w branży i nie bez powodu mają wiodące pozycje na rynku profesjonalnych urządzeń. Nie warto kupować maszynki kierując się przede wszystkim niską ceną, bo odbije się to na jakości i wytrzymałości sprzętu. Jeśli wybierzesz bezprzewodową maszynkę do strzyżenia, powinieneś zwrócić uwagę na wykonanie ze stali szlachetnej oraz czas ładowania i czas pracy na pełnym akumulatorze. Dopilnuj tego, bo niektóre maszynki akumulatorowe ładują się nawet kilkanaście godzin. Maszynka do strzyżenia w domu powinna być praktyczna, więc i ładowanie powinno być szybkie. To jedno z podstawowych kryteriów jakie uwzględnia ranking maszynek.

Długości strzyżenia i wygląd maszynki do strzyżenia

Ważną funkcją najlepszych maszynek jest regulacja długości cięcia w zależności od potrzeb. Można zmieniać je za pomocą specjalnych nakładek, a w niektórych modelach regulować. Koniecznie sprawdź jaka jest minimalna i maksymalna długość strzyżenia w wybranej maszynce i czy taka rozpiętość Ci wystarczy. Upewnij się również, że w zestawie z maszynką znajdują się potrzebne nakładki umożliwiające ustawienia długości, a także inne akcesoria jak przyrząd do czyszczenia, ładowarka lub stacja ładująca. Niektóre modele mają też dołączony specjalną szczoteczkę do czyszczenia. Nie bez znaczenia przy wyborze jest także wygląd maszynki do strzyżenia i jej kształt. Wiedzą o tym producenci sprzętu, którzy dbają o wyjątkowy design maszynek do strzyżenia. Zwłaszcza te profesjonalne, projektowane z myślą o fryzjerach i barberach najlepsze maszynki robią często wrażenie samym swoim wyglądem. Do wyboru masz nieskończoną ilość kształtów, kolorów i wzorów. Zdecyduj jaka maszynka będzie pasować do Ciebie.

Podsumowując, zanim wybierzesz idealną maszynkę do strzyżenia włosów, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii, najważniejsze parametry i określić swoje oczekiwania wobec urządzenia. Jeśli nadal się wahasz, w wybór może ułatwić Ci ranking maszynek do strzyżenia na Fryzomanii. Wśród nich na pewno znajdzie się maszynka do włosów dla Ciebie. Ranking maszynek pomoże Ci znaleźć także doskonały prezent dla bliskiej osoby.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: włosy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy