Nakarm swoje włosy
Odżywki do włosów pielęgnują, chronią, wygładzają i dodają blasku. Ale tylko pod warunkiem, że sięgniesz po właściwy produkt i dobrze go zastosujesz.
Na zniszczone i delikatne
Mocno zniszczonym włosom zafunduj kurację w ampułkach albo silne maski. Wybieraj preparaty z aloesem, gliceryną, kolagenem, proteinami i olejami (np. z awokado lub jojoba). Jeśli masz włosy cienkie i delikatne, a jednocześnie zniszczone, będziesz potrzebować dwóch odżywek. Regenerującą wetrzyj w końce, a zwiększającą objętość przy skórze.
Walka z przetłuszczaniem
Gdy twoje włosy szybko się przetłuszczają, preparaty stosuj tylko na same końce. Gdy natomiast się plączą, przeczesuj je podczas nakładania odżywki. Nie nakładaj zbyt dużo kosmetyku, bo jego nadmiar może obciążyć włosy. Zaczynaj od końcówek i stopniowo rozprowadzaj preparat na całej długości włosów.
Nigdy nie wcieraj odżywki w skórę głowy, aby nie wywołać podrażnienia, łojotoku czy łupieżu. Pilnuj czasu. Nieprawdą jest, że dłuższy czas trzymania odżywki spowoduje, iż lepiej ona „zadziała”. Przetrzymywanie nie zaszkodzi włosom, ale też nic im nie da.
Odżywki z natury
Gdy jesteś alergiczką, sięgnij po zioła. Z ziół przygotuj napary (2 łyżki suszu zalej wrzątkiem i trzymaj pod przykryciem ok. 15 min). Możesz nimi płukać włosy, albo (po rozcieńczeniu) pić co wieczór.
Pokrzywa osusza skórę głowy, odtłuszcza i nadaje włosom jedwabistą puszystość. Ziele skrzypu odżywia skórę. Odwar z kory dębu świetnie dezynfekuje, ale uwaga, przyciemnia włosy. Ich wypadanie powstrzyma kwiat rumianku, kłącze tataraku i korzeń łopianu. Przy suchych włosach skutecznym środkiem jest olej lniany, zawierający witaminy A, E i F. Posmaruj nim włosy wieczorem, a rano umyj szamponem.
JOG
Tele tydzień 35/2011