Reklama

Reklama

Noś siwe włosy

Pierwszy siwy włos potrafi skutecznie popsuć nastrój. Nie można go uniknąć, więc warto go pokochać.

Siwe włosy tak naprawdę są pozbawione koloru. W pewnym wieku spada produkcja melaniny, czyli barwnika, który nadaje kolor włosom. Ich szarość jest wynikiem złudzenia optycznego. W siwych włosach odbijają się te, które mają jeszcze barwę.

Pierwszy siwy włos

Pojawia się najczęściej około trzydziestych urodzin, jednak jest to uwarunkowane genetycznie i może się zdarzyć, że będziesz siwieć dopiero ok. 50. albo zaraz po 20. Bezpośredni wpływ na utratę naturalnej barwy włosów ma także stres. Poza względami estetycznymi, istotnym problemem jest także utrata elastyczności włosów.

Jak o nie dbać?

Przede wszystkim, należy je częściej nawilżać. Po każdym myciu warto sięgnąć po preparaty z proteinami jedwabiu. Kilka kropel rozcieramy na dłoniach i pocieramy mokre włosy.

Raz w tygodniu siwe włosy myjemy w specjalnym szamponie lub używamy płukanki przeznaczonej do nich. Dzięki niej zyskają ładny odcień. 

Sposoby na siwiznę

Blond pasemka są najbardziej ekonomicznym sposobem na zakrycie siwizny. Odświeżamy je co kilka miesięcy. Jeżeli decydujesz się na jeden kolor, lepszy będzie jasny. Mniej widać odrosty. Wybieraj farby przeznaczone do siwych włosów. Nie będą się tak szybko spłukiwać.

Zapobiegającą siwieniu miksturę przygotujesz z suszonych ziół (po 50 g szałwii, mięty, rozmarynu, lawendy i tymianku), zalej je 1 l białego octu, odstaw na miesiąc, przefiltruj. Przechowuj w szklanej butelce. Wcieraj płyn 2 razy w tygodniu w skórę głowy i włosy.

Reklama

MLS

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: siwizna | siwe włosy | platynowy blond

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy