Odkryj nową skórę

Jesień to najlepszy czas na odświeżenie cery, odmłodzenie jej i przywrócenie jej Delikatne naturalnego piękna. Pomocne będą domowe i gabinetowe zabiegi złuszczające.

Peelingi i maseczki złuszczające to bardzo ważny element pielęgnacji twarzy. Nie pomijaj go!
Peelingi i maseczki złuszczające to bardzo ważny element pielęgnacji twarzy. Nie pomijaj go!123RF/PICSEL

Peeling na problemy tłustej cery

Skórę mieszaną i tłustą można potraktować mocniejszym, gruboziarnistym preparatem. Działa odświeżająco, reguluje produkcję sebum, wygładza. Regularne stosowanie preparatów złuszczających (nawet 2 razy w tygodniu) sprawi, że przetłuszczająca się skóra nabierze świeżości. Usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka wyrówna koloryt skóry i doda jej blasku.

Maski oczyszczające peel-off i peelingi stosuj wieczorem. Po ich użyciu nałóż na twarz lekki krem nawilżający.

Przy cerze tłustej, z niedoskonałościami, sięgnij po peeling z kwasami. Ale tylko wtedy, gdy nie masz krostek. l Raz w tygodniu nałóż peeling na skórę ramion i dekoltu, która też wymaga odświeżenia.

Mikrodermabrazja usuwa zaskórniki, zwęża pory skóry i reguluje produkcję sebum. Przy skórze tłustej i trądzikowej wykonuje się też mocne złuszczania z kwasem glikolowym, azelainowym oraz z retinoidami.

Odmłodzić twarz

Peelingi o bogatym składzie i mocniejsze zabiegi złuszczające to program anty-age. Stosowanie mocnych preparatów złuszczających pobudza proces odnowy komórkowej, który teraz, w dojrzałym wieku, przebiega coraz wolniej. Starcie naskórka zwiększa też produkcję kolagenu i elastyny. Jednym słowem - odmładza.

Wybierz peeling z mocniejszymi, aktywnymi składnikami (np. retinolem, kwasem hialuronowym). Masując skórę, poprawiasz jej krążenie, a to wpływa na jej lepsze dotlenienie i odżywienie.

Jeśli twoja skóra jest przesuszona, a co za tym idzie, mniej elastyczna, używaj peelingu z lipidami lub natłuszczającym olejem arganowym (tzw. eliksirem młodości). l Jeśli chciałabyś nieco rozjaśnić i wygładzić skórę oraz dodać jej blasku, zacznij stosować krem wygładzający o działaniu złuszczającym, np. z substancjami odżywczymi i kwasami owocowymi. Preparaty tego typu najlepiej pozostawić na twarzy na noc.

Wygląd zmęczonej i starzejącej się skóry skutecznie poprawią peelingi wzbogacone składnikami rewitalizującymi czy też witaminą C.

Spektakularne efekty odmłodzenia skóry przyniosą głębokie i średniogłębokie złuszczania w gabinecie kosmetycznym. Wykorzystuje się w nich kwasy o wysokich stężeniach (m.in. kwas glikolowy, pirogronowy). Złuszczania często łączy się z innymi zabiegami ujędrniającymi (np. z krioliftem, ultradźwiękami).

Aby rozjaśnić przebarwienia i plamki na skórze, wykonuje się głębokie złuszczania.

Delikatne złuszczanie - cera wrażliwa

Zarówno peelingi domowe, jak i te wykonywane w gabinecie, powinny mieć łagodny charakter. Dla pań o cerze kapryśnej, wrażliwej, przesuszonej lub z rozszerzonymi naczynkami powstały delikatne peelingi enzymatyczne, niewymagające pocierania skóry. Nakładaj je na oczyszczoną skórę twarzy i dekoltu.

Suchej, delikatnej skórze częste złuszczanie nie jest potrzebne. Wystarczy delikatny peeling (najlepiej drobnoziarnisty) wykonywany raz na dwa tygodnie.

Jeśli masz cerę naczynkową, szukaj peelingu ze składnikami uszczelniającymi ścianki naczyń (gingko biloba, rutyna, witaminy C i PP). Po peelingu nałóż na twarz kojącą maseczkę. l Na noc, najlepiej w formie kuracji (czyli przez kilka tygodni), możesz stosować troszkę mocniej działający krem z kwasami złuszczającymi o niskim stężeniu (np. z kwasem migdałowym). Nie podrażni skóry, a pozostawi ją gładszą, pełną blasku.

Właścicielki cer wrażliwych i naczynkowych mogą skorzystać z zabiegu złuszczającego z wykorzystaniem kwasu migdałowego lub łagodnego peelingu kawitacyjnego. Wykorzystuje on zjawisko wibracji ultradźwiękowej. W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są substancje lecznicze i odżywcze.

Na żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas