Pamiątki po wakacjach? Nie takie!
Plamki, popękane naczynka, krostki... nie pozwól, by psuły ci humor. Oto specjalny urodowy program naprawczy po lecie.
Już teraz sięgnij po wyspecjalizowane kosmetyki, które skutecznie i szybko pomogą uporać się z problemem. Skóra znów będzie promienna!
Gdy wokół oczu przybyło zmarszczek
Cieniutkiej, osłabionej po lecie skórze powiek potrzebne jest teraz "mocne uderzenie", czyli krem np. z proteinami, kolagenem, ceramidami, kwasem hialuronowym, wit. E i C. Kurację wzmocnij maseczką z płatków kolagenowych. Jeśli skóra jest zwiotczała lub podpuchnięta (worki!), płatki stosuj nawet 3-4 razy w tygodniu (schłodź je w lodówce).
Gdy skóra wymaga większego wsparcia
Jeśli codzienna regeneracja nie będzie przynosiła oczekiwanych efektów, na początku jesieni wybierz się do gabinetu na profesjonalne zabiegi. W zależności od potrzeb skóry możesz zdecydować się np. na: peeling kawitacyjny (złuszcza, reguluje wydzielanie sebum, dotlenia), mezoterapię (wygładza, dodaje blasku, ujędrnia) lub kwasy, czyli tzw. peeling lekarski (oczyszcza, rozjaśnia, spłyca zmarszczki).
Gdy "pajączki" są bardziej widoczne
Czerwone żyłki na czole, policzkach, nosie i brodzie zredukuje krem i maseczka m.in. z witaminą K i PP, rutyną, wyciągiem z arniki, miłorzębu japońskiego. Kosmetyki wzmocnią kruche ścianki naczyń, obkurczą je i zapobiegną ich pękaniu. Dodatkowo codziennie pij szklankę soku z aronii lub pomarańczy. Jest bogaty w wit. C, która wzmacnia naczynia krwionośne.
Gdy nasilił się trądzik
Aby ograniczyć wydzielanie sebum oraz zapobiec powstawaniu zaskórników i wyprysków, stosuj teraz dermokosmetyki (do cery trądzikowej, łojotokowej). Zawierają one substancje absorbujące tłuszcz, ściągające, przeciwzapalne i odpowiednią dla twojej cery dawkę wilgoci. Bardzo ważne jest też oczyszczanie twarzy. Myj ją beztłuszczowym żelem, a w ciągu dnia odświeżaj tonikiem.
Gdy cera jest szorstka, ściągnięta i piecze
Zainwestuj w kosmetyki (krem na dzień i maseczkę do pozostawienia na noc), które koją i intensywnie nawilżają, wspomagając działanie naturalnych mechanizmów wiążących wodę w skórze. Nie powinno w nich zabraknąć m.in. kwasu hialuronowego, oleju z migdałów, pestek winogron czy wiesiołka, ceramidów, wit. E i C. Pamiętaj, by kosmetyk dobrać do rodzaju cery (np. krem nawilżający do cery suchej lub tłustej) i stosować systematycznie.
Gdy pojawiły się przebarwienia
Ciemne plamki i piegi rozjaśni np. krem lub peeling depigmentacyjny. Kosmetyki rozjaśniające zawierają silnie działające składniki (kwas kojowy, azelainowy, glikolowy, niacynamid, wyciąg z mącznicy lekarskiej bogatej w naturalny "wybielacz" hydrochinon, wit. C). Kurację stosuj na noc.
Gdy opalenizna robi się szara
Świeżość przywróci skórze peeling enzymatyczny (używaj go dwa razy w tygodniu). Kosmetyk usunie martwe komórki naskórka, wygładzi go i wyrówna koloryt cery. Na co dzień stosuj krem energizująco- rozświetlający lub kurację serum z wit. C. Dzięki temu poszarzała i matowa cera odzyska blask. Skóra nie będzie się łuszczyć, a kolor opalenizny stanie się równomierny.