Reklama

Peeling. Sekret młodej skóry

Jak pozbyć się zrogowaciałego naskórka? Poprawić krążenie? I ujędrnić skórę? Receptą jest peeling. Prosty zabieg, który usuwa obumarłe komórki naszego naskórka. Ciało i twarz odzyskują blask i witalność.

Jeżeli chcemy zachować jędrność skóry na wiele lat, to należy o nią dbać od wewnątrz, odpowiednio się odżywiając oraz od zewnątrz stosując rozmaite zabiegi. Jednym z nich jest peeling, który idealnie wpływa na kondycję skóry.

Jak działają peelingi?

Chropowata, szorstka i matowa skóra? To znak, że czas odblokować pory i pozbyć się martwego naskórka. Oczyszczanie skóry latem to konieczność. Szczególnie jeżeli planujemy urlop w blasku słońca. Dlaczego? Ciało oczyszczone z martwego naskórka lepiej wchłania kremy z filtrem konieczne o tej porze roku.

Odetkane pory i delikatny drenaż pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek. Zmiana się ukrwienie i elastyczność. Pod palcem czuć, że po zabiegu bliżej nam do skóry niemowlaka niż dojrzałej kobiety. Dlatego warto zapoznać się z ofertą salonów SPA. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby peelingi wykonać w domu. W drogeriach jest wiele gotowych kosmetyków. Można też pokusić się o wykonanie własnej mikstury. Czego będziemy potrzebować?

Reklama

Kawa dobra na wszytko

Idealnie sprawdzają się fusy od kawy, miód, oliwa, cukier. Wszystkie te składniki łączymy ze sobą i dokładnie mieszamy. Po uzyskaniu jednolitej papki możemy umieścić miksturę w szklanym naczyniu i pozostawić w łazience do wykorzystania podczas porannej lub wieczornej kąpieli.

Jeżeli nie przepadamy za zapachem kawy, warto wykorzystać cukier i olejki eteryczne. Idealnie sprawdza się olejek różany, który stosowany jest w aromaterapii oraz polecany alergikom. Kilka kropel dolanych do dwóch łyżek cukru sprawi, że nasz peeling zyska niepowtarzalny aromat róż z Damaszku. Ten peeling można śmiało wykonywać na skórze twarzy, olejek łagodzi podrażnienia. 

Kobiety, które mają cellulit ten peeling w domu powinny wykonywać regularnie. Po miesiącu ćwiczeń diety i prostych zabiegów kosmetycznych nie pozbędą się problemu, ale zauważą znaczącą różnicę. Skóra wygładzi się i poprawi swoją elastyczność. 

Jak się pozbyć wągrów? Oczyszczanie twarzy z wągrów i rozszerzonych porów

10 zastosowań wazeliny. Jak stosować wazelinę w kosmetyce?

Zniszczone paznokcie hybrydowe! Jak uratować paznokcie po hybrydzie?

Zobacz także:



Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piękno | peeling | skóra | gładka skóra | jędrna skóra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy