Reklama

Reklama

Perypetie z panelami

Do "ręcznego" mycia paneli podłogowych używaj ściereczek z mikrofibry - lekko wilgotne dobrze usuwają brud.

Laminowane panele podłogowe często można tylko odkurzać i zamiatać. Myje się je rzadko (najwyżej raz w miesiącu), ponieważ woda je bardzo szybko niszczy. Panele drewniane myje się częściej.

Czym je myć?

Najlepszy jest płaski mop, który pod naciskiem "przysysa się" do powierzchni - wtedy lepiej usuwa brud. Do mycia używaj gorącej wody - nie pozostawia zacieków, możesz dodać specjalny środek. Przy ciemnych panelach nie zalecamy stosowania środków nabłyszczających, bo później podczas chodzenia po nich widoczne są "tłuste" ślady.

Reklama

Gdy panele skrzypią

Drewniane panele trzeszczą, ponieważ deski o siebie trą. Wypełnij to miejsce olejem silikonowym - wstrzyknij w szparę. Nadmiar wytrzyj ręcznikiem papierowym. Innym sposobem jest wsypanie w przerwę talku. Nałóż go za pomocą szmatki. Przykryj nią szparę i udeptuj lub poklepuj, aby środek wniknął głębiej.

Gdy się porysują

Jeśli rysa nie jest głęboka, nie musisz wymieniać panelu. Wypełnij ją utwardzaczem do lakieru. W sklepach budowlanych są także przeznaczone do tego flamastry i pasty.

Gdy wyleje się lakier do paznokci

Od razu zbierz lakier ręcznikiem papierowym (ruchy kieruj do środka plamy). Pozostałe ślady usuń zmywaczem do paznokci bez acetonu. Uwaga: najpierw wypróbuj w niewidocznym miejscu, czy zmywacz nie zmatowi lakieru do podłogi.

Gdy między panele dostanie się woda, działaj natychmiast. Wytrzyj ją, a szczelinę między panelami wysusz suszarką. Aby się nie wybrzuszyły, połóż na nie kilka warstw bibuły i np. parę ciężkich książek - pozostaw tak na noc.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama