Reklama

Piękne loki dzięki szczotce i wałkom

Twoje włosy są cienkie i proste? Sprytnie możesz dodać im objętości.

1. Umiejętnie modeluj. Wciąż gdzieś się spieszysz i nie masz czasu na długą stylizację? Przecież ona nie musi zajmować ci godziny! Wystarczy po umyciu głowy pasma ułożyć na okrągłej szczotce. Najlepiej ceramicznej.

Dlaczego? Wykonana z metalu główka przewodzi ciepło, dzięki czemu przyspiesza ich suszenie i modelowanie. Natomiast igły szczotki dobrze unoszą włosy u nasady, powiększając objętość. Niwelują również efekt nadmiernego puszenia się włosów.

2. Starannie zakręcaj. W uniesieniu pasm i nadaniu im kształtu loków pomogą ci też rzepowe wałki. Te grube o dużej średnicy są przeznaczone do włosów średniej długości (sięgających ramion). Te cieńsze do krótszych.

Reklama

Nie bardzo się nadają do bardzo długich pasm, bo zdarza się, że końcówki nie są do końca skręcone. Ale i tu można je wykorzystać, np. do modelowania grzywki lub krótszych pasm wokół twarzy.

Aby dały taki efekt, o którym marzysz (czyli piękne i trwałe loki), powinnaś używać ich w określony sposób. Najpierw umyte włosy podsusz suszarką. Potem wgnieć w nie piankę lub spryskaj płynem ułatwiającym modelowanie.

Podziel je na pasma i zawijaj na wałki – do wewnątrz lub na zewnątrz – w zależności od tego, w którą stronę chcesz mieć wywinięte końce.

Nakręcaj włosy partiami, zaczynając od czubka głowy. Najpierw te na wierzchu, potem te leżące pod spodem. W podobny sposób nawijaj pas ma po obu bokach głowy i z tyłu. Dosusz włosy. Wałki możesz zdjąć już po 15 min. Gdy będziesz trzy mać je dłużej, uzyskasz silniejszy skręt.

Na koniec utrwal loki – spryskaj je lakierem z odległości ok. 20 cm (gdy rozpylisz go bliżej, może je skleić). Nie rozczesuj ich grzebieniem, tylko rozdziel delikatnie palcami, by nie zniszczyć ich kształtu.

Dobra rada dla Ciebie

Im grubsze pasma wydzielisz, tym skręt loków będzie łagodniejszy.

Relaks
Reklama
Reklama
Reklama