Reklama

Reklama

Pielęgnacja dojrzałego ciała

W czasie menopauzy skóra w błyskawicznym tempie traci sprężystość. Staje się też gąbczasta i pogłębia się cellulit. Ale i na to są sposoby!

W okolicach 50-tki trzeba więcej czasu poświęcić pielęgnacji ciała, niż w wieku nastu lat. Nie będzie to jednak czas stracony! Starzenia się skóry nie zdołamy zatrzymać, ale można sprawić, aby jeszcze przez długie lata była w dobrej formie.

Zabiegi kosmetyczne

Szczotkowanie ciała

Każdego rana należy skórę starannie wymasować ostrą szczotką. Dzięki temu nawet w wieku 70-80 lat ciało będzie jędrne. Zaczynamy zawsze od prawej stopy i kierujemy się ku górze. Ruchy mają być powolne.

Wklepywanie balsamu

Dojrzałej skórze należy się nie tylko nawilżanie. Także natłuszczenie, odżywienie oraz regeneracja. Dlatego w preparatach szukaj masła shea (natłuszcza), naturalnych olejów (np. migdałowego, kokosowego), wyciągów roślinnych (np. alg) oraz innych substancji, które sprawiają, że skóra nie traci swojej sprężystości. Wcieraj taki specyfik minimum raz dziennie. Po miesiącu sama zauważysz, że wszystko wygląda lepiej.

Reklama

Sport

Minimum 150 minut tygodniowo przeznacz na aktywność (spacer, jazda na rowerze)

Tyle zaleca się osobom w wieku 50 +, aby uniknąć zawału, cukrzycy i udaru. Ale też skóra osób uprawiających sport jest grubsza, czytaj: jędrniejsza i ładniejsza.

Jedzenie

Odstaw cukier

Jego nadmiar przyspiesza starzenie się ciała, siwienie włosów, rogowacenie skóry na stopach. Można zjeść dziennie ok. 6 łyżeczek cukru, a zjadamy ich aż 25-30! Jeśli łapie cię ochota na ciastko, wypij 2 szklanki wody lub zjedz jabłko. Ciało ci podziękuje.

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja skóry dojrzałej | Zabiegi kosmetyczne | sport | dieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy