Reklama

Reklama

Pielęgnacja dużego biustu

Duży biust dla kobiety może być atutem, ale również – przekleństwem. Bez wątpienia jest skutecznym wabikiem na mężczyzn, jednak niewłaściwie pielęgnowany szybko straci swoje walory, przyprawiając właścicielkę o kompleksy i problemy zdrowotne. Jak dbać o piersi w rozmiarze XL, by zapobiec przedwczesnemu starzeniu i jak najdłużej cieszyć się jędrnym wyglądem dużych piersi?

Duże piersi to dla kobiety dar od natury i gwarancja powodzenia u większości mężczyzn. Aby jednak tak było, o biust należy dbać i poświęcać mu sporo uwagi. Wraz z wiekiem skóra wytwarza bowiem mniej kolagenu, co wpływa na utratę jej jędrności, a to w przypadku piersi w rozmiarze XL staje się widoczne wyjątkowo szybko.

Wygląd nie jest jednak jedynym problemem. Bóle kręgosłupa, odparzenia skóry, trudności z uprawianiem sportu... Z tym wszystkim mogą zmagać się posiadaczki dużego biustu, jeśli prawidłowo o niego nie zadbają. Jak to robić?

Właściwa postawa i regularne ćwiczenia

Choć prawidłowa postawa ciała ważna jest dla każdego z nas, w przypadku kobiet z dużym biustem nabiera jeszcze większego znaczenia. Właściwa postawa to także kluczowa kwestia przy zachowaniu wyglądu dużych piersi. Zgarbiona poza z jednej strony sprawia, że piersi nie prezentują się tak efektownie, jakby mogły, z drugiej - może dość do ich zniekształcenia i nadmiernego opadania.

Reklama

Proste plecy, ściągnięte łopatki i wciągnięty brzuch to recepta na piękne piersi. A także regularny ruch, częsta zmiana pozycji siedzącej, rozciąganie się - w ten sposób sprawiamy, że nasze ciało będzie sprawne przez długie lata.

Poświęcić czas warto na ćwiczenia, mające na celu zapobieganie wiotczeniu oraz opadaniu piersi, a także wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Choć wystarczy poświęcić na nie kilka minut dziennie, ważna jest regularność i systematyczność. Tylko wtedy bowiem będzie można cieszyć się widocznymi efektami.

Skutecznym, a równocześnie bardzo prostym ćwiczeniem są na przykład tzw. damskie pompki, czyli wykonywane na kolanach. Zadowalające rezultaty przynosi również wyciągnięcie rąk przed siebie, a następnie zgięcie ich w łokciach i "naciskanie" na ścianę. W obu przypadkach wystarczy po kilka serii ćwiczeń każdego dnia. Mięśnie podtrzymujące biust oraz plecy można też trenować na basenie.

Odpowiednie biustonosze, również nocą

W przypadku kobiet z dużym biustem problemem często okazuje się źle dopasowany biustonosz. Tymczasem jest to sprawa kluczowa, której nie wolno lekceważyć. Ważny jest nie tylko rozmiar miseczki, ale także mocna konstrukcja obwodu i szerokie ramiączka.

Zdecydowanie nie należy kupować pierwszego z brzegu stanika, a tym bardziej dopasowywać go "na oko", warto natomiast skorzystać z usług brafitterki, która z pewnością pomoże dopasować właściwy model. A odpowiednio dobrany biustonosz to nie tylko wygoda i komfort, ale również stabilizacja i podtrzymywanie biustu, co w dużym stopniu pomoże zachować jędrność piersi.

Dla kobiet z bardzo dużym biustem stanik ważny jest nie tylko w dzień. Spanie bez biustonosza sprawia, że piersi zaczną się stopniowo deformować, może być także zwyczajnie niekomfortowe. Przyjmowana na łóżku pozycja nie ma znaczenia, zaszkodzić może bowiem każda. Nocny biustonosz nie musi być idealnie dopasowany - na ogół zaleca się dobranie obwodu pod biustem nieco większego (np. o 5cm), niż nosimy na co dzień. Swoją funkcję najlepiej spełniają staniki miękkie i bawełniane, pozwalające skórze oddychać.

Masaże, kosmetyki i polewanie zimną wodą - tak, używki - nie

Pomocne w zachowaniu ładnego wyglądu biustu mogą okazać się... zimne prysznice. Choć wielu osobom nie kojarzy się to z czymś przyjemnym, chłodna woda pozytywnie wypływa na jędrność skóry. Tutaj również ważna jest regularność. Piersi należy raz dziennie polewać zimną wodą aż do momentu, gdy zaczną się lekko czerwienić. Następnie czekamy kilka minut i stosujemy krem lub balsam o działaniu ujędrniającym i odżywczym.

Zauważalne efekty przyniosą także poste masaże, które każda kobieta może samodzielnie wykonywać w domu. Przez około 10 minut dziennie masujemy piersi kolistymi ruchami w celu poprawienia krążenia krwi. Ważne jest to, by odstawić używki, ponieważ alkohol i papierosy negatywnie wpływają na strukturę wewnętrzną piersi i elastyczność skóry.

Choć prawdopodobnie zabrzmi to jak banał, najważniejsze jest to, by zaakceptować własne ciało. Mimo że o biust niewątpliwie warto dbać i dobrze jest to robić regularnie, przede wszystkim należy go polubić takim, jaki jest. I dopiero później starać się wyeksponować jego największe walory, choćby z pomocą umiejętnie dobranych biustonoszy.

Zobacz także:

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Zbyt ciężki biust

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy