Pielęgnacja twarzy przed snem
By rano ujrzeć wypoczętą twarz w lustrze, pamiętaj o paru rzeczach. Zrób to, nim położysz się spać.
Demakijaż to podstawa
Nawet gdy wieczorem jesteś bardzo zmęczona, koniecznie oczyść skórę, usuwając resztki makijażu i zanieczyszczenia.
To, co w dzień upiększa twoją twarz, nocą może jej szkodzić: zatykać pory skóry, utrudniając regenerację, a nawet spowodować uczulenie. Brudna skóra to prawdziwy raj dla bakterii. A one nie omijają twarzy. Rodzaj kosmetyku (płyn, mleczko) dobierz do typu skóry.
Krem na dobranoc
Zaawansowane technologicznie składniki zawarte w kremie na noc pobudzą skórę do odnowy, a także dotlenią jej komórki, rozświetlą i przyspieszą usuwanie toksyn. Krem regenerujący na noc nawilży skórę, ujędrni ją, wygładzi i odświeży. Gdy cera jest podrażniona lub przesuszona, krem podziała jak kojąca kuracja.
Maseczka jak kołysanka
Ten kosmetyk w ciągu kilkunastu minut nawilży lub ujędrni skórę, dostarczając jej aktywnych składników, których najbardziej potrzebuje. Działają one silniej niż w kremie na noc. Najlepiej więc nakładać maskę doraźnie. Po zmyciu jej nie trzeba już używać kremu. Wiele masek nawilżających i odżywczych można pozostawić na noc.
Odprężające kompresy
Po długim, męczącym dniu, gdy oczy pieką, łzawią, są czerwone, zmęczone i często podpuchnięte, połóż na nie (na 10 minut) schłodzone w lodówce żelowe okulary. To najlepszy sposób na relaks. Możesz też pomasować powieki kostką lodu owiniętą w gazę albo położyć na nie płatki kosmetyczne nasączone letnią esencją z czarnej herbaty.
Sposób na zagniecenia
Charakterystyczne ślady poduszki, które rano widać na twarzy i dekolcie, świadczą o wiotczeniu skóry.
Zagnieceniom (a także zmarszczkom i bruzdom na szyi) zapobiegniesz, stosując krem na noc poprawiający gęstość skóry. Ważne jest też, by spać na płaskiej poduszce, najlepiej w satynowej lub jedwabnej powłoczce (nie odgniata się).
Na spokojny sen
Napar z melisy ma działanie wyciszające. Jeśli jesteś zestresowana, chcesz naturalnie złagodzić napięcie i szybciej zasnąć, wypij wieczorem kubek ciepłych ziół. Możesz też inaczej wykorzystać ich kojące właściwości - przygotuj aromatyczną kąpiel (do wanny wypełnionej wodą wlej dwa litry naparu) i zanurz się na kwadrans.
Zapach melisy wspaniale relaksuje i przywołuje sen.
Zobacz także: