Reklama

Reklama

Po urodę i młodość do SPA

Pobyt w SPA, to okazja nie tylko do wypoczynku i zregenerowania przemęczonego organizmu, ale również możliwość ujęcia sobie paru lat. Na to potrzebujesz parę wolnych dni i miejsce, gdzie spędzisz ten czas dyskretnie, bez skrępowania i pod opieką profesjonalistów.

Wiosna to najlepsza pora na wykonanie niektórych ważnych zabiegów kosmetyki lekarskiej, ponieważ twarz nie jest narażona na intensywne działanie promieni słonecznych. Najczęściej wykonuje się zamykanie naczynek czy odmładzanie poprzez głęboki peeling. Szybki rozwój nowoczesnej kosmetologii i dermatologii estetycznej spowodował, że wiele problemów skórnych można rozwiązać obecnie bez uciekania się do chirurgii.

Wybierając się do Hoteli SPA Dr Irena Eris poza szeroka gamą zabiegów pielęgnacyjnych w Kosmetycznym Instytucie masz do wyboru wiele nowoczesnych zabiegów kosmetyki lekarskiej, wykonywanych przez lekarzy dermatologów. Mezoterapia, mikrodermabrazja, zamykanie naczynek laserem czy głębokie złuszczanie kwasami, to tylko część nowoczesnej i wysoko wyspecjalizowanej propozycji, pozwalającej na skuteczną walkę z estetycznymi dolegliwościami czy na przedłużenie młodzieńczego wyglądu. Są zabiegi z natury mniej inwazyjne, a efekty bardziej naturalne i bardziej przyjazne ciału.

Reklama

Wizyta rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej i profesjonalnej diagnozy skóry m.in. za pomocą nowoczesnego aparatu wyposażonego m.in. w kamerę z obiektywem powiększającym 60-krotnie, który umożliwia podgląd skóry w dużym powiększeniu. Aparatem tym wykonuje się ponadto kompleksowy pomiar wilgotności, natłuszczenia, gładkości i elastyczności skóry oraz ilości przebarwień i zmarszczek. Wyniki badania od razu są widoczne na ekranie.

Wygładzająca moc kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy ostatnio robi zawrotną karierę zarówno w kosmetykach, jak i dermatologii estetycznej. Występuje naturalnie w skórze - w jej komórkach, a włókna podporowe: kolagen i elastyna, zawieszone są w jego żelu. Dzięki niemu skóra jest gruba, gładka i napięta. Z wiekiem objętość kwasu maleje, przez co skóra staje się mniej jędrna, pojawiają się zmarszczki i następuje zmiana owalu twarzy. W przypadku redukcji zmarszczek ostrzykiwanie wykonuje się cienką igłą na policzkach i czole oraz wokół ust i oczu, a także przy nadmiernie zaznaczonych bruzdach nosowo-wargowych.

Za pomocą kwasu można też powiększyć wąskie usta, co cieszy się coraz większym zainteresowaniem u kobiet. Efekty są widoczny natychmiast i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Tuż po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po 2-3 dniach. Warto jednak podkreślić, że jest to preparat bezpieczny, stosowanym od lat nie tylko w kosmetyce estetycznej, ale również w medycynie (chirurgia oka).

Botox - wygładza przez napinanie

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej celem likwidacji zmarszczek. Niewielka ilość preparatu podana bezpośrednio do mięśnia blokuje odbieranie przez niego impulsów nerwowych i powoduje jego rozluźnienie. Tuż po zabiegu widoczne jest znaczące wygładzenie zmarszczek, lecz ostateczny efekt trzeba poczekać do około tygodnia, który utrzymuje się do ok. 4 miesięcy. Po kolejnych zabiegach efekty mogą utrzymywać się dłużej.

Złuszczanie, peeling i eksfoliacja - to jedno i to samo

Przebarwienia czy nierówności na twarzy można usunąć za pomocą złuszczania martwego naskórka kwasami. Wybór nowoczesnych preparatów zawierających kwas złuszczający jest duży, dlatego o wyborze najodpowiedniejszego dla naszej skóry i potrzeb zdecydujemy wspólnie z lekarzem. Zadaniem kwasów jest nie tylko usunięcie martwych komórek naskórka, ale i bardzo silnie pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze właściwej.

Cykliczne poddawanie się zabiegowi złuszczania (przez ok. 6 miesięcy i dłużej) powoduje odbudowę włókien sprężystych i poprawia elastyczność skóry. Zauważalna jest także zwiększona produkcja włókien kolagenowych i mukopolisacharydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długo trwałej rewitalizacji skóry. Obecnie do złuszczania używa się peeling migdałowy, Yellow Peel, GlykoPeel, Easy TCA, peeling pirogronowy, Enerpeel.

Mikrodermabrazja - działa jak tarka

Jest mechaniczną metodą pilingu, polegającą na usuwaniu zewnętrznej warstwy rogowej naskórka. Stosuje się do regeneracji skóry, spłycenia zmarszczek i blizn, leczenia cery trądzikowej i skóry łojotokowej, usuwania przebarwień, zrogowaceń skóry, rozstępów, cellulitu i zmian wywołanych fotostarzeniem. Polega na stopniowym usuwaniu martwego naskórka za pomocą np. kryształków korundu (tlenek glinu), które z dużą siła uderzają w powierzchnię naskórka, usuwając jego martwe partie, a następnie są zasysane. Jest zabiegiem bezpiecznym, skutecznym i przeznaczonym nawet dla cer mniej wrażliwych.

Zabieg można powtarzać początkowo co 7-14 dni, następnie w celu podtrzymania efektu co 1-3 miesiące (zalecana seria 4-10 zabiegów).

Mezolifting - bomba witaminowa

To niechirurgiczna metoda regeneracji i poprawienia wglądu wiotczejącej skóry. Jedna z najlepszych metod zapobiegania starzeniu się skóry. Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednich substancji leczniczych o dobranym składzie (w zależności od celu zabiegu), które przenikają w głąb skóry. Jest stosowana w zapobieganiu starzeniu się skóry, wypadaniu włosów, powstawaniu cellulitu, lecz przede wszystkim jest to najlepsza metoda ujędrnienia, odmłodzenia i nawilżenia skóry. Zabieg można wykonywać przy znieczuleniu miejscowo specjalnym kremem. W zależności od potrzeb zabieg wykonuje się co 2-4 tygodnie (zalecane 4-6 zabiegów).

Zamykanie naczynek laserem

Podstawą działanie jest pochłanianie wiązki światła przez oksyhemglobinę, co powoduje nagrzanie zmiany i zamknięcie światła naczynia. Możliwość wyboru odpowiedniej długości fali (wytwarzającej wiązkę zieloną lub wiązkę podczerwoną) pozwala na optymalne dobranie parametrów zabiegowych w zależności od wielkości zmian naczyniowych.

Tym samym urządzeniem można leczyć różnej średnicy naczynia twarzy, a także na kończynach dolnych, co czyni to urządzenie niezwykle wszechstronnym. To jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zmian naczyniowych, mniej bolesna niż koagulacja, czyli zamykanie naczynek za pomocą prądu. Nie można wykonać zabiegu, gdy skóra jest opalona. Niejednokrotnie potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów, aby osiągnąć zadowalający efekt. Po zabiegu wskazane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.

www.DrIrenaErisSpa.com

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy