Pokonaj trądzik różowaty

Najczęściej pojawia się w dojrzałym wieku. Dopóki objawy są nieznaczne, działaj, by złagodzić przebieg choroby, opóźnić jej rozwój i poprawić swój wygląd.

Płatki owsiane działają antyoksydacyjnie i koją stan zapalny. Drobno zmiel dwie łyżki płatków i zalej je wrzątkiem. Gdy papka ostygnie, nałóż na twarz.
Płatki owsiane działają antyoksydacyjnie i koją stan zapalny. Drobno zmiel dwie łyżki płatków i zalej je wrzątkiem. Gdy papka ostygnie, nałóż na twarz.123RF/PICSEL


Zmniejsz niedoskonałości

Oprócz rumienia, na twarzy pojawiają się grudki i krostki. Ale możesz temu przeciwdziałać.

Chcąc zniwelować zaczerwienienia i pajączki, codziennie, aż do zaobserwowania poprawy, stosuj maskę z korzenia lukrecji (kupisz w sklepie zielarskim). Łyżkę sproszkowanych ziół połącz z łyżką miodu i żelu aloesowego. Nałóż na twarz na  10 minut, spłucz letnią wodą. 

By zapobiec powstawaniu krostek, przemywaj twarz schłodzonym naparem zielonej herbaty. Nanoś za pomocą wacika na miejsca objęte zmianami.

Ochrona dla wrażliwej skóry

Rumień nasila się pod wpływem stresu, nagłych zmian temperatury, kontaktu z chlorowaną wodą.

Unikaj drażniących środków do pielęgnacji, stosuj te do cery z trądzikiem różowatym. Gdy jest zimno, przed wyjściem nakładaj na twarz tłusty krem ochronny. Twarz myj mieszanką wody wapiennej  (kupisz w aptece) z olejem lnianym.

Czasem skóra może szczypać i swędzieć. Maska z kurkumy ją ukoi. Łyżeczkę przyprawy połącz z łyżką jogurtu naturalnego. Nałóż na twarz na 20 minut.

Właściwe kosmetyki wzmocnią cerę

Dobry krem powinien przede wszystkim  nawilżać, chronić skórę i pomagać ją  wyciszać. Powinien też zwierać składnik  doraźnie wyrównujący jej koloryt.

  • W składzie kosmetyków szukaj witamin (B, C i K), kwasu azelainowego, ekstraktu z kasztanowca i zielonej herbaty. Wzmocnią one skórę  i zredukują objawy trądziku różowatego.
  • By wrażliwej skórze niepotrzebnie nie dostarczać czynników drażniących, unikaj kremów z barwnikami, a także peelingów. Opakowanie kosmetyku powinno chronić go przed rozwojem bakterii - dozownik  w postaci pompki lub tubka są lepsze niż słoiczek.
  • Aby odżywić i zregenerować skórę, na noc stosuj serum w postaci ampułek albo rób okłady z liści kapusty. Zawierają one witaminę U, działającą przeciwzapalnie, wspomagającą gojenie się skóry.

Co pomoże zmniejszyć zmarszczki?

Okłady z cytrusów 

Pokrój pomarańczę na kawałki i włóż je na kwadrans do lodówki. Przemyj twarz chłodną wodą, następnie osusz i nałóż na nią plastry owoca. Po 15 minutach zdejmij je i wklep w skórę krem odżywczy. Stosuj raz na kilka dni,  a Twoja twarz będzie gładsza.

Maska z banana na okolice oczu

W miseczce rozgnieć połowę dojrzałego banana.  Do papki dodaj dwie łyżki zimnej maślanki lub jogurtu  i wymieszaj. Połóż się, a mieszankę nałóż na okolice oczu na pół godziny. Spłukuj ostrożnie, by nie dostała się do oczu. Taki domowy zabieg, stosowany regularnie, wygładzi kurze łapki i odmłodzi spojrzenie.

To ci pomoże

Płatki owsiane działają antyoksydacyjnie i koją stan zapalny. Drobno zmiel dwie łyżki płatków i zalej je wrzątkiem. Gdy papka ostygnie, nałóż na twarz. Nie wcieraj. Po 15 minutach delikatnie zmyj wodą i osusz skórę. Maska może być stosowana nawet codziennie.

Życie na gorąco
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas