Reklama

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym: Jak przebiega zabieg?

Powiększanie i modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego staje się popularnym zabiegiem wśród kobiet, które chcą zmodyfikować kształt swoich ust, a także zmienić ich rozmiar. Czy taki zabieg jest dla każdej z nas?

Na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, a kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. 

Zabieg jest poprzedzony konsultacją lekarską, która głównie ma na celu sprawdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. 

Jeśli zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym może zostać wykonany, usta pacjentki zostają znieczulone za pomocą specjalnego kremu lub wstrzykniętej substancji. 

Następnie w skórę właściwą wprowadzany jest preparat z kwasem hialuronowym. Kolejnym krokiem jest dokładny masaż ust, który pozwoli rozprowadzić kwas hialuronowy. 

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa od 25 do 40 minut. Po kilku tygodniach powinna odbyć się wizyta kontrolna. Efekt może utrzymać się do kilkunastu miesięcy. 

Jakie są przeciwwskazania?

Reklama

Przede wszystkim zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Ponadto przeciwwskazaniem są choroby układu immunologicznego oraz stany zapalne skóry. 


Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jedynie pamiętać, by przez trzy dni przed zabiegiem nie sięgać po aspirynę oraz leki przeciwzapalne. 

Warto pamiętać, że w ciągu pierwszych 24 godzin nie można spożywać gorących napojów. W dodatku przez kilka dni nie zaleca się korzystania z siłowni oraz basenu. 

Czytaj więcej:

Patricia Kazadi wyjechała w góry. Eksponuje wdzięki i wspiera ważną inicjatywę!

Higiena snu: Jak nauczyć się szybko zasypiać?

Sieją postrach na dróżkach rowerowych! Tych zachowań się wystrzegaj!

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: kwas hialuronowy
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy