Reklama

Przetrwa kilka miesięcy dłużej. Tak zatrzymasz opaleniznę na skórze

O idealnej opaleniźnie marzy wiele osób. Często jednak znika wraz z upływem lata. By cieszyć się nią znacznie dłużej, wystarczy pamiętać o kilku zasadach pielęgnacyjnych. Dzięki temu opalenizna utrzyma się nawet do kilku miesięcy. Oto co trzeba zrobić.

Zdrowa opalenizna

Wraz z początkiem lata wiele osób zaczyna wygrzewać się na słońcu, by równomiernie opalić skórę. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Wszystko po to, by nie narażać się na szkodliwe działanie promieniowania UV, które nie tylko przyspiesza proces starzenia, ale także zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry.

Zobacz także: Jakie objawia się uczulenie na słońce i jak je leczyć?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem zarówno na ciało, jak i twarz, chronieniu oczu oraz głowy, a także robieniu przerw i schodzeniu ze słońca. Ważne jest również regularne nawadnianie organizmu oraz stosowanie preparatów po opalaniu.

Reklama

Jak zatrzymać opaleniznę na dłużej?

Zbyt długie opalanie nie działa na skórę korzystnie, a więc konieczna jest jej regeneracja. W tym calu warto stosować kremy z witaminą A i E oraz pantenolem. Pomocnym składnikiem będzie również aloes.

By zatrzymać opaleniznę na dłużej, trzeba o nią odpowiednio zadbać. Przede wszystkim należy odpowiednio nawilżać skórę. Po kąpieli w słońcu staje się wysuszona i potrzebuje nawodnienia. Zaleca się stosowanie produktów, które zawierają substancje wiążące wilgoć. 

Zobacz także: Słońce bywa zdradliwe. Objawy oparzenia słonecznego

By skóra nie zaczęła się nadmiernie łuszczyć, a opalenizna została na dłużej, trzeba aplikować preparaty zawierające m.in. kwas hialuronowy oraz ceramidy. Warto również sięgać po balsamy, które mają właściwości łagodzące podrażnienia. Skóra powinna otrzymać sporą dawkę antyoksydantów, które nie tylko spowalniają proces starzenia, ale przy okazji wzmacniają płaszcz hydrolipidowy skóry.

Ważne jest również mikrozłuszczanie naskórka. Trzeba jednak odstawić na bok gruboziarniste peelingi i postawić jedynie na delikatne granulki lub złuszczanie za pomocą specjalnych rękawic. Ta sama zasada dotyczy twarzy. W takiej sytuacji sprawdzą się delikatne enzymy owocowe.

Zobacz także: Maść z witaminą A+E. Regeneruje suchą i podrażnioną skórę

Poza tym dobrze nawilżoną i zadbaną skórę trzeba nieco wspomóc produktami brązującymi. Do wyboru są olejki, kremy i balsamy, a ich aplikacja jest niezwykle prosta. Sprawiają, że można się cieszyć opalenizną znacznie dłużej i do tego wyrównują koloryt skóry. 

***


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: opalenizna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy