Razem raźniej! Jak zachęcić Polaków do aktywności?

Chyba nikogo dziś już nie trzeba przekonywać, że aktywność fizyczna jest nam niezbędna do zachowania sprawności i dobrego zdrowia. Niestety niełatwo znaleźć motywację do regularnych treningów. Okazuje się, że odpowiedzią na ten problem może być wspólne uprawianie sportów.

Prezentacja partnera

Jak nie porzucić postanowień noworocznych?

Wspólne uprawianie sportów to nie tylko świetna zabawa, ale także skuteczny sposób motywacji do regularnej aktywności. Uczestnictwo w grupowych zajęciach sportowych może znacznie zwiększyć naszą wytrwałość, sprawiając, że trudniej nam porzucić regularne ćwiczenia. Warto zwrócić na to uwagę teraz, kiedy nasze postanowienia noworoczne wciąż mają siłę i motywują nas do działania. Jeśli nie chcemy zrezygnować z nich w okolicy marca, warto znaleźć grupę, przed którą zobowiążemy się do wspólnej aktywności, która będzie nas motywować, a nawet wprowadzi ducha rywalizacji.

Jak zorganizować wspólną aktywność?

Można stworzyć wśród przyjaciół czy współpracowników drużynę siatkówki, piłki nożnej czy koszykówki. Z takiej aktywności trudniej nam będzie zrezygnować, w końcu brak paru zawodników uniemożliwia rozegranie meczu wszystkim pozostałym. Ta odpowiedzialność sprawia, że ciężej nam poddać się wymówkom. Jeśli jednak nie lubimy sportów drużynowych, wciąż możemy umówić się razem na siłownię, rower czy wspólne zajęcia jak joga, pilates czy zumba.

Inicjatywy miejskiej - sposób na dzielenie pasji z innymi

Ale nawet jeśli nasi znajomi nie mają ochoty na wspólną aktywność, to nic straconego. Poszukajmy grup spotykających się w naszej miejscowości. Aktywności organizowane dla grup sprzyjają integracji społecznej i zdrowej rywalizacji. W większych miastach Polski można znaleźć różnorodne wydarzenia adresowane do osób aktywnych. Masa Krytyczna, czyli nieformalny ruch społeczny skupiający rowerzystów, organizuje wspólne przejazdy przez miasto. Z kolei nightskating to nocne przejazdy na rolkach, które łączą aktywność fizyczną z podziwianiem miasta nocą. To doskonałe okazje do spędzenia czasu w większej grupie i poznania osób, z którymi dzielimy pasję, jednak czasem może być ciężko je znaleźć. Dlatego właśnie powstała platforma Decathlon GO, która skupia sportowe eventy w całej Polsce.

Platforma Decathlon GO - wydarzenia sportowe w jednym miejscu

Sportowa marka podjęła się misji inspirowania Polaków do zdrowego stylu życia. W tym celu powstała platforma Decathlon GO, na której znajdziemy płatne i darmowe wydarzenia sportowe w naszym mieście organizowane przez Decathlon lub partnerów. Wystarczy wybrać lokalizację i dyscyplinę lub po prostu sprawdzić, co organizowane jest w naszej miejscowości. Na platformie dodawane są wydarzenia dla dorosłych, dzieci, a nawet treningi online. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Imponujące osiągnięcia platformy Decathlon Go

W minionym roku Decathlon GO odnotowało imponującą liczbę - 63 006 zapisów na eventy sportowe. Co ciekawe, Decathlon GO przyciągnęło 34 993 unikalnych klientów, co oznacza, że osoby, które raz wzięły udział w wydarzeniu sportowym, chętnie wracały na platformę, zapisując się na kolejne. W 2023 r. zorganizowano aż 2 253 wydarzenia, na które prowadzone były zapisy. To różnorodne treningi, eventy i spotkania, które odbywały się w całej Polsce. Szczególnym zainteresowaniem platforma cieszyła się wśród mieszkańców Śląska, gdzie na różne rodzaje aktywności zapisało się aż 15 690 uczestników. Kolejne miejsca zajęły Trójmiasto i Poznań. Tam w wydarzeniach sportowych wzięło udział kolejno 6 551 i 6 309 zapisanych uczestników. To nie tylko dane liczbowe, to również dowód na to, że inicjatywa Decathlona ma realny wpływ na aktywność fizyczną Polaków.

Wspólne uprawianie sportów to nie tylko droga do lepszej kondycji fizycznej, ale także sposób na budowanie społeczności. Trenowanie razem zwiększa naszą motywację i utrudnia porzucenie aktywności fizycznej, a wzajemne wsparcie, ale i rywalizacja sprawiają, że ciężej nam zrezygnować z postawionych przed sobą celów. Warto podkreślić również aspekt psychologiczny takiej aktywności - wspólnotowe działania sprawiają, że czujemy przynależność do grupy, a to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Społeczne podejście do ruchu przekłada się zatem nie tylko na lepsze samopoczucie fizyczne, ale również psychiczne.

Prezentacja partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy