Reklama

Spowalniają procesy starzenia się skóry i redukują niedoskonałości. Jak prawidłowo stosować retinoidy?

Odmładzają, poprawiają sprężystość skóry, świetnie radzą sobie z trądzikiem – retinoidy, pochodne witaminy A, stanowią kluczowy element współczesnej kosmetologii. Długotrwałe badania potwierdzają ich szerokie spektrum działania, zwłaszcza w kontekście przeciwdziałania procesom starzenia się skóry oraz redukcji niedoskonałości. By jednak osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy wiedzieć, jak je stosować.


Prezentacja partnera

Skuteczność retinoidów

Skuteczność retinoidu w przeciwdziałaniu starzeniu się skóry czy problemom trądzikowym zależy od przemian metabolicznych w organizmie. By dał nam obiecane efekty, musi przekształcić się w najbardziej aktywną formę biologiczną - kwas retinowy. To właśnie ten kwas komunikuje się z receptorami w komórkach skóry, dzięki czemu stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w głębszych warstwach, w przeciwieństwie do kosmetyków działających wyłącznie powierzchniowo.

Im prostszy proces przemian metabolicznych, tym większa aktywność, szybkość i skuteczność retinoidu. Wygrywa ten, którego droga do kwasu retinowego jest krótsza. Warto zatem szczególną uwagę zwrócić na kosmetyki zawierające retinoidy trzeciej generacji - Hydroxypinacolone retinoate (HPR). Wchodzi on w bezpośrednią interakcję z receptorami kwasu retinowego, dzięki czemu działa szybciej i skuteczniej niż inne pochodne witaminy A. Kremy z retinoidami oraz serum z retinoidami znaleźć można w portfolio marki Mokosh. To prawdziwy przełom w kuracji odmładzającej - takiego połączenia retinoidów nie było jeszcze na rynku.

Reklama

Połączenie idealne - retinoidy i kwas hialuronowy

Kosmetyki z retinoidami wzbogacone są retinolem H10 (Hydrogenated retinol), który stymuluje produkcję kwasu hialuronowego, dbając o nawilżenie skóry. Dlaczego to takie ważne? Zapobiega to przewlekłemu przesuszeniu, które może prowadzić do powstawania i pogłębiania się zmarszczek oraz utraty elastyczności skóry. Połączenie retinolu H10 z innowacyjnym HPR pozwala na wypełnienie zmarszczek i udoskonalenie powierzchni skóry, a także zapobiega podrażnieniom związanym z mikrozłuszczaniem powodowanym przez HPR, które stanowią częsty problem przy stosowaniu retinoidów. Możemy zatem cieszyć się silnym działaniem pochodnej witaminy A bez typowych dla niej efektów ubocznych takich jak przesuszenie, podrażnienia, łuszczenie się czy zaczerwienienie skóry. Ryzyko wystąpienia tych objawów jest minimalne nawet w przypadku cery wrażliwej.

Dodatkowe składniki kremu i serum

Oprócz retinoidów krem i serum zawierają tetrapeptyd zapobiegający sile grawitacji, czyli wiotczeniu skóry, które powoduje utratę owalu konturów twarzy.

W przeciwzmarszczkowym kremie do twarzy 0,5 proc. retinolu H10 i retinoinianu HPR (kompleks) róża z jagodą znajduje się także kompleks roślinny z ekstraktem z borówki, wodorostów, rzepiku, pięciornika, betainy oraz drożdży stymulujący produkcję kolagenu. Występująca w borówce mirycetyna jest silną substancją aktywną o działaniu podobnym do słynnej toksyny botulinowej. W nieinwazyjny sposób redukuje skurcze mięśni twarzy i tym samym powstawanie zmarszczek mimicznych.

Z kolei w przeciwzmarszczkowym serum do twarzy 2,5 proc. retinolu H10 i retinoinianu HPR (kompleks) róża z jagodą znajdziemy aż 12-procentowe stężenie skwalanu, który wspiera barierę hydrolipidową podczas stosowania retinoidów, a także komórki macierzyste borówki brusznicy zapobiegające, a nawet odwracające fotostarzenie skóry spowodowane promieniowaniem IR i UV.

Stabilność retinoidów

Problemem, który udało się rozwiązać w laboratorium marki Mokosh, jest stabilność fizykochemiczna produktu, która jest kluczowym element zachowania aktywność retinoidów. Warto wiedzieć, że wiele dostępnych na rynku produktów traci swoje właściwości kilka tygodni, a nawet dni po otwarciu opakowania. A niektóre nawet przed zakupem! Przyczyną jest właśnie niska stabilność. Odporność na światło, temperaturę i utlenianie decyduje o skuteczności preparatu.

Produkty marki Mokosh z retinolem H10 i HPR charakteryzują się najwyższą stabilnością popartą badaniami, dzięki czemu gwarantują długotrwałą skuteczność. Nie bez powodu kosmetyki umieszczone są w opakowaniach z ciemnego szkła - dzięki temu chronione są przed wpływem promieniowania UV.

Jak stosować kosmetyki?

Zacznijmy od tego, po jakie kosmetyki sięgnąć: czy wystarczy nam krem, czy włączyć do pielęgnacji również serum. Wszystko zależy od kondycji naszej skóry. Jeśli wymaga gruntownej odnowy, gdyż wygląda na zmęczoną i pozbawioną blasku, straciła jędrność, ma skłonność do przesuszenia, które podkreśla zmarszczki, a do tego nierównomierny koloryt, przebarwienia i inne niedoskonałości, warto do pielęgnacji dodać serum. W połączeniu z kremem osiągniemy spektakularne efekty odmładzające.

Włączenie tych kosmetyków do codziennej pielęgnacji nie wymaga budowania tolerancji skóry, ale w przypadku cery wrażliwej, zaleca się przeprowadzenie testu na niewielkim fragmencie skóry lub wprowadzać produkt stopniowo (stosując co kilka dni). Dotyczy to w szczególności serum, które ma dość wysokie stężenie retinoidów.

Połączenie retinoidów z innymi kosmetykami

Warto jednak wiedzieć, z czym nie należy łączyć retinoidów. Unikajmy bezpośredniego połączenia z produktami drażniącymi i złuszczającymi, a także o niskim pH, takimi jak kwasy AHA, BHA czy witamina C w formie kwasu L-askorbinowego. Ważne jest zachowanie odpowiednich odstępów między ich stosowaniem. Można również rozważyć całkowitą rezygnację z tego typu kosmetyków na czas trwania kuracji.

Z kolei dobrym pomysłem jest połączenie retinoidów z produktami nawilżającymi. Jeśli w trakcie stosowania pojawi się taka potrzeba, można sięgnąć np. po olej jojoba czy olej z pestek malin. Warto też stosować łagodne kosmetyki do oczyszczania twarzy, np. Odżywczo-nawilżający żel do mycia twarzy z linii Figa marki Mokosh.

Niezależnie od tego, po jakie retinoidy sięgamy, bardzo ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza przy bezpośredniej ekspozycji na słońce, zaleca się korzystanie z kremów z wysokim filtrem UVA/UVB.

Retinoidy, zwłaszcza w postaci H10 i HPR, stanowią nowoczesne rozwiązanie wspierające pielęgnację skóry i utrzymanie jej młodego wyglądu jak najdłużej. Ich skuteczność, połączona z wysoką stabilnością, sprawia, że są odpowiedzią na różnorodne potrzeby cery. Wprowadzając je do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, można cieszyć się piękną, odmłodzoną skórą, eliminując jednocześnie potencjalne skutki uboczne charakterystyczne dla retinoli poprzednich generacji.

Prezentacja partnera

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy